Search
Close this search box.

MILEVSKO – Konečně se dočkali! Až na čtvrtý pokus v této sezoně prolomili fotbalisté Milevska prokletí domácích zápasů, když ve čtvrtečním vloženém prvním kole krajského přeboru porazili trápící se Strakonice. Ani souboj s týmem, který v sezoně zapsal dosud jediné vítězství, pro ně ale nebyl jednoduchou procházkou. Po první půli totiž Strakoňáci vedli 2:1, což zařídil krásnou střelou z dálky do šatny Kubeš. Ve druhé půli se ale hrálo de facto jen na jednu bránu a hosté vyjma dvou standardních situací branku Milevska neohrozili. Výsledkový obrat nastartoval svým průnikem Kortan, který byl faulován a Volf z penalty vyrovnal – 2:2. Hostům postupně začaly docházet síly, povzbuzení vzduchotechnici navíc ještě šlápli do pedálů a dvěma góly v rozmezí čtyř minut definitivně zlomili zápas na svou stranu. Nejprve střílel přesně k tyči Filip Hadáček a první domácí výhru Milevska pečetil ze vzduchu střídající Kálal – 4:2.

Další zápas sehrají Milevšťáci opět doma v neděli 1. října proti Olešníku, což by měl být podle papírových předpokladů silnější soupeř než Strakonice. „Třeba nám to zrovna bude více sedět, když nebudeme muset nikoho dobývat a využijeme hráče, které máme do rychlosti. Věřím, že to bude úplně jiné utkání,“ nechal se slyšet milevský kouč Tomáš Smrčina. Strakonice hrají v neděli doma proti Semicím (16).

FC ZVVZ Milevsko – FK Junior Strakonice 4:2

(1:2). Branky: 28. Kortan, 59. Volf (pen.), 73. F. Hadáček, 77. Kálal – 27. Zahrádka, 43. Kubeš. ŽK: 1–3 (Bártík – Lízal, Bílý, Benedikt). Rozhodčí: Barva – Krčín, Jarolím. DFA: Michal Urban. Přihlíželo 100 diváků.

Milevsko: Michal Hejl – Pich, Vakoč, Marvan (59. Přibyl), Martin Hejl – Volf, Bártík (90. Jakeš) – F. Hadáček, Kortan (86. Imbr), Souček (65. Kálal) – J. Hadáček (82. Baštýř).

Strakonice: Lízal – Smola, Fajtl, Legdan, Prajzler – Kubeš (88. Kafka), Benedikt (81. Čibera), Pomej (81. Horník), Máška (77. Štöger) – Zahrádka – Bílý (88. Třeštík).

Tomáš Smrčina: „Utkání bych si představoval jednodušší, než prohrávat o poločase 1:2, ale jsem rád, že jsme to zlomili a ve druhé půli nám to tam napadalo. Stejně jako všechny domácí zápasy, také dneska to bylo hlavně o nás. Soupeře jsme pustili do hry vlastními chybami nebo neproměněnými šancemi a děláme z toho drama. Dneska to bylo podobné, u nás je to hodně o hlavě. Jak jsme se dostali do vedení, už se kluci dostali do pohody. Olešník bude v neděli určitě silnější soupeř. Ale třeba nám to zrovna bude více sedět, když nebudeme muset nikoho dobývat a využijeme hráče, které máme do rychlosti. Věřím, že to bude úplně jiné utkání.“