Milevsko žehralo na koncovku, přesto obralo lídra o body

MILEVSKO – K překvapení nechybělo mnoho! Fotbalisté Milevska, povzbuzeni dvěma výhrami v posledních dvou kolech, uplynulou neděli vyzvali v posledním utkání devátého kola krajského přeboru první Olešník. Tým z budějovického okresu, který s převahou ovládl už loňský ročník, ale postup do divize odmítl, takže dál kraluje krajské scéně, do zápasu v Milevsku ani jednou neprohrál a před druhým Protivínem držel tříbodový náskok. Nechybělo však mnoho a na hřišti Milevska utrpěli hosté první porážku. Domácí byli minimálně 60 minut jasně lepším týmem, soupeře do ničeho nepouštěli, ale zahodili dvě, tři velmi slibné příležitosti, když třeba Maršík orazítkoval střelou z dálky břevno.

Roman Maršík se nakonec po chybě brankáře v 71. minutě přece jen prosadil a otevřel skóre. Olešník se ale v závěru utkání, už i s Davidem Lafatou (hrál od 58. minuty), začal zvedat. Právě legendární kanonýr pak také v 88. minutě nikým nekrytý na zadní tyči srovnal na konečných 1:1. Oba týmy se rozešly smírně, což mohl po průběhu utkání kvitovat hlavně Olešník. Další zápas čeká ZVVZ doma s Osekem.

Neděle 6. října
FC ZVVZ Milevsko – FK Olešník 1:1 (0:0). Branky: 71. Maršík – 88. Lafata. Rozhodčí: Havlík – Lovětínský, Panský. DFA: Jan Hanzal. ŽK: 1–1 (Sedlák – Grobár). Přihlíželo 71 diváků.