Milevsko začalo domácí sérii vítězně, teď přijede Lafata

MILEVSKO – Fotbalisté Milevska začali sezonu promrhaným zápasem v Semicích, kde padli 1:2, ale následně doma porazili Trhové Sviny a uhráli cennou remízu na hřišti exdivizního Jindřichova Hradce. Stoupající formu chtěli svěřenci kouče Miroslava Strnada potvrdit v neděli doma s Jankovem, který posbíral ve třech kolech jen tři body a byl v tabulce až za vzduchotechniky. S Milevskem si navíc los soutěže pořádně pohrál – s Jankovem začalo třízápasovou sérii na domácím trávníku, pak ho čeká výjezd do nedalekých Dražic a následovat budou další tři zápasy doma. Povinnost tak velí týmu kapitána Tomáše Vakoče od začátku bodovat, protože jarní část bude naopak velmi náročná – bohatá na venkovní zápasy. První úkol si vzduchotechnici splnili a Jankov porazili 3:2.

Rozhodnuto mohlo být už po první půli, nakonec se domácí strachovali až do konce, ale přece jen měli herní převahu a do vážnější šance už Jankov za nejtěsnějšího jednobrankového vedení nepustili. Příští víkend se Milevsko představí opět doma, v neděli 11. září přivítá Olešník s Davidem Lafatou (17).

FC ZVVZ Milevsko – SK Jankov 3:2

(3:1). Branky: 18. vlastní (Kupka), 19. Petřík, 34. O. Kosobud – 30. Hanzlík (pen.), 58. Kroneisl. Rozhodčí: Leiš – Albert, Dunovský. ŽK: 1–3 (Martin Hejl – Mizera, Kollár, Řehoř). Přihlíželo 100 diváků.

Milevsko: Pavel Dvořák – Martin Hejl, Vakoč, Marvan, O. Kosobud – Maršík, Souček – Přibyl (66. Bártík), Petřík (87. Pich), Kortan (91. Imbr) – Hadáček (74. Kálal).
Jankov: Skála – Beránek, Fajtl, Kupka, Kroneisl – Tůma, Kollár, Hanzlík, Mizera (66. Borovka) – Řehoř (76. Jirkovský), Kočer.

Asistent trenéra Ondřej Jordán
Věřím, že porazíme Olešník i Protivín
Měli jsme rozhodnutou v prvním poločase, kdy jsme měli spoustu šancí, abychom odskočili na 3:0 nebo 4:0. Místo toho přišla penalta, která myslím, že být neměla, ale to je na rozhodnutí rozhodčího. Trochu se to zkomplikovalo a o přestávce jsme si řekli, že hru zjednodušíme a budeme na balonu, abychom je nepustili do hry. Prvních 15 minut se nám to dařilo, Ondra Souček měl tutovou šanci, ze které jsme měli rozhodnout o zápase na 4:1. Místo toho jsme udělali zbytečnou chybu, dostali gól na 2:3 a ještě z toho bylo drama. Kluci to odmakali, jen se nám nepodařilo držet balon nahoře. Na druhou stranu už jsme Jankov ale do žádné šance na vyrovnání nepustili. Máme velmi zkušenou obranu a na kluky se můžeme spolehnout. Musíme sbírat body, protože na podzim máme devět zápasů doma a na jaře budeme furt jezdit ven. Věřím, že porazíme Olešník i Protivín.