Search
Close this search box.

MILEVSKO – Šlágr vítěze nenašel. Fotbalisté Milevska jsou v posledních týdnech na vlně a po rozpačitém startu do sezony dělají radost bodovými zisky i kvalitním fotbalem. Vzrůstající tendenci chtěli potvrdit i proti velmi dobře hrající Třeboni, která šla do zápasu jako druhý tým tabulky. Šlágr dvanáctého kola nabídl takticky svázané utkání, ve kterém na sebe narazily dva velmi dobře organizované celky a čekalo se na chybu. Blíže k vítězství měli fotbalově kvalitnější hosté, kteří byli více na míči a vytvořili si i výraznější šance. Neproměnili ale žádnou včetně pokutového kopu, který vystihl a zneškodnil v první půli Michal Hejl. I Milevsko nakonec mohlo při troše štěstí zvítězit – Filip Hadáček nejprve neproměnil únik na začátku druhého poločasu a pak byl velmi blízko rozhodnutí ještě z posledního přímého kopu v utkání. Jeho krásnou střelu ale takřka z šibenice vytáhl třeboňský brankář Josef Flaška – 0:0.

Milevsko je aktuálně v krajském přeboru na páté příčce a drží sérii osmi zápasů bez prohry, Třeboň zůstává druhá. V příštím kole čeká vzduchotechniky daleká cesta za nováčkem z Třebětic (neděle, 14.30), Třeboň hostí ve stejný den Rudolfov (10.30).

FC ZVVZ Milevsko – TJ Jiskra Třeboň 0:0

(0:0). Bez branek. Rozhodčí: Pečenka – Krčín, Ondřej. DFA: Jiří Hanzal. ŽK: 3–4 (Kortan, Pich, Süsmilich – Širhal, Průcha, Kubata, Schneider). Přihlíželo 150 diváků.

Milevsko: Hejl – Pich, Vakoč, Marvan, Kotrba – Volf, Kálal (62. Süsmilich) – Souček (65. Přibyl), Kortan (89. Samec), F. Hadáček – J. Hadáček.

Třeboň: Flaška – Schneider, Širhal, Tůma, Pánek – Matoušek (70. Vrána), Kubata, Hromádka, Radosta (70. Činčura) – Průcha, Bicenc.

Hlavní trenér Tomáš Smrčina
Po průběhu bod musíme brát
Třeboň ukázala svou kvalitu a myslím, že jsme na takový manšaft ještě nenarazili. Hlavně ve druhé půli na nich bylo vidět, že se nebojí hrát ani pod tlakem po zemi, nám to naopak chybělo. Zbytečně jsme balony nakopávali. Netroufli si proti dobře napadajícímu soupeři hrát kombinačně, spíš jsme panikařili a hráli vzduchem. Pak jsme nesbírali odražené míče a dostávali se pod tlak. Posledních 25 minut jsme proto byli zalezlí jen na naší půlce. Oba týmy ale měly relativně dost šancí, bylo to spíš o chybě, kterou jeden nebo druhý manšaft udělá. Do poslední minuty jsem věřil, že gól můžeme dát třeba z toho přímáku na konci nebo z nějakého brejku, ale asi už na to kluci neměli sílu. Možná by to dneska bylo trochu nezasloužené, ale taky už jsme prohráli zápas, který jsme herně měli vyhrát. Nicméně po průběhu zápasu bod musíme brát.