Milevsko využilo zaváhání konkurentů a končí čtvrté

MILEVSKO – Rozlučka, jak se sluší a patří! Fotbalisté Milevska zakončili povedenou jarní část sezony pohodovou výhrou nad předposlední Novou Včelnicí 5:2. Rozhodnutí v závěrečném zápase 30. kola, které se hrálo kompletně už v sobotu, přinesla hned první půle, v níž nasázeli vzduchotechnici čtyři branky – 4:1. Hned po změně stran pak Koutník ještě zvýšil na 5:1, ale v poslední půlhodině už domácí hodně polevili, přestali se nabízet do kombinace, ubrali na pohybu a zápas se v podstatě jen dohrával. „Vy už se šetříte na dokopnou!“ smáli se na tribuně spokojení fanoušci. Nic na jejich dobré náladě nezměnil ani zbytečný gól Tučka ze 79. minutě na konečných 2:5.

 

Milevšťáci v posledním kole ještě využili zaváhání fotbalistů Olešníka a Čimelic, takže se nakonec posunuli až na čtvrté místo konečné tabulky. Po podzimu, kdy se museli lehce strachovat o holé přežití, se dá považovat „bramborová” pozice za malý zázrak. Svěřenci trenéra Strnada si navíc výrazně polepšili i oproti minulé sezoně 2016–17, která pro ně byla první v krajském přeboru po sestupu z divize. Loni posbírali 39 bodů a skončili devátí, letos už mají o deset bodů více. Naopak v Nové Včelnici se smutní, tamní celek se s nejvyšší krajskou soutěží loučí.

FC ZVVZ Milevsko – TJ Nová Včelnice 5:2 (4:1). Branky: 28. a 36. Sedlák, 8. Petr Dvořák, 17. Paták, 47. F. Koutník – 44. Šlapanský, 79. Tuček. Rozhodčí: Dunovský – Kroutl, Klátil. DFA: Marek Janíček. ŽK: 0–1 (Vaš). Přihlíželo 62 diváků.