Milevsko vysvobodil Vakočův gól z penalty v 85. minutě

MILEVSKO – Bolelo to, ale tři zasloužené body získali. Fotbalisté Milevska se v neděli 23. dubna představili poprvé od 26. března na domácím trávníku, kde v rámci 23. kola krajského přeboru přivítali Dražice. Celé utkání mělo vlastně stejný obrázek – domácí Milevšťáci drželi míč a snažili se dobývat do pevné a organizované obrany hostujícího týmu. A protože se domácí mockrát neodhodlali vystřelit z dálky, nebo byli ve finální fázi nepřesní, byla snaha dlouho až bezradná. V první půli Marvan ze závaru trefil tyč a Vakoče vychytal z bezprostřední blízkosti dražický gólman Počinek, po změně stran zase dvakrát z rychlého útoku neskóroval Petřík. Nakonec to byl ale právě on, koho v 85. minutě ve vápně zbytečně fauloval Štecher a domácí se za svou převahu dočkali vysvobození z pokutového kopu. Zodpovědnost na svá bedra vzal kapitán Vakoč, který v sezoně 2015–16 sám nastupoval za Dražice, počkal si na pohyb brankáře a poslal míč do sítě – 1:0.

Hosté z Dražic se výrazněji začali tlačit do ofenzívy až po inkasování, ale to už bylo pozdě. Co je možná ale mrzí ještě více než ztráta bodů, to je ztráta zkušeného lídra Miloše Veselého, který musel být s poraněným kolenem odnesen z trávníku na nosítkách už po jedenácti minutách utkání.

V příštím kole hrají Milevšťáci na trávníku Strakonic (neděle 30. dubna, 17). Znám už je také náhradní termín derby v Protivíně, které bylo minulý víkend kvůli podmáčenému trávníku zrušeno. Hrát se bude ve středu 3. května.

Video celého zápasu: https://app.veo.co/matches/20230423-23-4-2023-184832-b9c13e32/

FC ZVVZ Milevsko – TJ Dražice 1:0

(0:0). Branka: 85. Vakoč (pen.). Rozhodčí: Nedvěd – Leiš, Dunovský. ŽK: 3–5 (Petřík, Vakoč, Kotrba – Mareš, Běhoun, Vačlena, Studenovský, Novotný). Přihlíželo 100 diváků.

Milevsko: Lalák – Kálal, Vakoč, Kosobud, Málek – Souček, Marvan – Přibyl (72. Bártík), Petřík (88. Pich), Kotrba – Hadáček (91. Imbr).

Dražice: Počinek – Veselý (11. Vačlena), Novotný, Štecher, Běhoun, Studenovský, Pražma, Svojše, Horka, Páša (72. Tesař), Mareš.