Milevsko vybojovalo po ostudné první půli s Lažištěm alespoň bod

MILEVSKO – Po středeční generálce na hřišti divizních Sedlčan, kde Milevšťáci vyhráli 4:3 a udrželi si tak v přípravě stoprocentní bilanci, vstoupili svěřenci trenéra Miroslava Strnada do nového ročníku krajského přeboru nedělním zápasem proti nováčkovi z Lažiště. Do utkání ale vykročili strašidelně a po ostudné první půli, kdy dvakrát zaváhali při bránění standardních situací, prohrávali s nováčkem 0:2. O poločasové přestávce sáhl trenér Strnad ke dvěma změnám a zejména příchod Josefa Komárka úplně změnil ráz utkání. Opět se tak potvrdilo, jak nepostradatelným hráčem pro výstavbu milevské hry je, i když kvůli pracovním povinnostem de facto vynechal letní přípravu, a proto začal sezonu logicky jen na lavičce. Druhá půle se hrála prakticky na jednu bránu a výkon celého Milevska šel nahoru. Za domácí nejprve snížil přesnou hlavičkou Jaroslav Hadáček, který byl ze Sepekova do Milevska zaregistrován až den před utkáním, a čtvrt hodiny před koncem srovnal Martin Petr – 2:2. Nakonec se mohli dočkat domácí i úplného obratu, nejblíže třetí brance byl střídající mladík Jaroslav Sedláček, ale jeho pohotovou střelu z vápna vyrazil Vojtíšek na roh.

Loňský suverén áčkové skupiny I. A třídy z Lažiště, který působil v nejvyšší krajské soutěži dlouhá léta až do sezony 2013–14 a poté bojoval několik let o návrat až z nejnižší krajské soutěže I. B třídy, se ve městě vzduchotechniky prezentoval sympatickým fotbalovým projevem a odvezl si domů cenný bod do tabulky, se kterým asi počítal jen málokdo. Druhý zápas odehrají Milevšťáci pro změnu na hřišti loňského nováčka Blatné (sobota 17. srpna, 17 hodin).

Neděle 11. srpna
FC ZVVZ Milevsko – FK Lažiště 2:2 (0:2). Branky: 58. Hadáček, 77. Petr – 8. M. Sedláček, 28. Vokatý. Rozhodčí: Lovětínský – Polák, Ondřej. DFA: Jaromír Chlaň. ŽK: 1–4 (Petr – Rauscher, Vokatý, Hojdekr, Macek). Přihlíželo 100 diváků.