Search
Close this search box.

STRUNKOVICE NAD BLANICÍ – Na první vítězství stále čekají. Fotbalisté FC ZVVZ Milevsko po výsledkovém zaváhání na úvod doma s Dražicemi (1:1) zajížděli k prvnímu venkovnímu utkání sezony do Strunkovic nad Blanicí. Nováček soutěže na sebe výrazně upozornil hned v prvním kole, když začal svou historicky první sezonu mezi krajskou elitou vítězstvím na hřišti Olešníku. Remízou skončilo i druhé utkání Milevska. Tentokrát se body dělily zaslouženě – Milevsko vedlo a mělo šanci i odskočit do dvoubrankového vedení, naopak domácím patřila druhé půle a mohli skóre klidně otočit. Proti byl ale hlavně milevský brankář Lalák – 1:1.

Milevsko, přestože muselo nastoupit bez tří stabilních hráčů základní sestavy, bylo v první půli aktivnějším týmem. Kombinačně svého soupeře přehrávalo, ale i domácí hrozili především z brejkových situací. Do zaslouženého vedení se vzduchotechnici dostali ve 14. minutě, ale gól nepadl z žádné vypracované akce. Tom Bílý zkusil vystřelit zpoza vápna, jehož rána nevypadala nikterak nebezpečně, ale strunkovický brankář Vojtíšek udělal obrovskou chybu, balon mu propadl mezi nohami a hosté se mohli radovat – 0:1. Do přestávky měl sám Bílý ještě jednou velkou šanci, ale hlavičkoval před odkrytou brankou nad.

Do druhé půle však nastoupili Strunkovičtí s mnohem větším elánem. Jakoby si v prvním poločase osahali, že na Milevsko mají a začali vystrkovat růžky. Svou nátlakovou hrou začali hosty přehrávat a dostávali se čím dál tím častěji na dostřel Laláka. Ten dlouho odolával a chytil i velkou šanci v 70. minutě, ale odražený míč si po jeho zákroku našel Karel Pícha a z bezprostřední blízkosti srovnal – 1:1.

V poslední dvacetiminutovce bylo znát, že chtějí oba týmy všechny tři body. Sympaticky se tlačily do útoku, takže se hra přelévala z jedné strany na druhou. Útoky chodily do otevřených obran a rozdílový gól visel ve vzduchu. Nakonec už ale neudeřilo. Nejblíže byl rozhodujícímu momentu v nastavení Michal Požárek, který se ocitl v bezprostřední blízkosti Laláka, ale chtěl ho ve vyložené šanci přehodit a lob mu vůbec nevyšel. Míč si tak do koše sebral milevský brankář a rozhodčí Pečenka utkání hned vzápětí ukončil.

Po dvou kolech mají fotbalisté Milevska na svém kontě dva body a jsou na desátém místě tabulky. Ve třetím kole se představí podruhé doma, kde v neděli 25. srpna od 17 hodin přivítají Semice. Ty aktuálně na první bodový zisk sezony čekají.

TJ Blaník Strunkovice nad Blanicí – FC ZVVZ Milevsko 1:1

(0:1). Branky: 70. Pícha – 14. Bílý. ŽK: 2–2 (Koloušek, Fajtl – Pich, Kortan). Rozhodčí: Pečenka – Krčín, Barva. DFA: Miroslav Grobár. Přihlíželo 300 diváků.

Strunkovice nad Blanicí: Vojtíšek – Kadlec, Dvořák, Fajtl, J. Žurek – Koloušek, Hromíř, Funda, Pícha (70. Iliev) – Požárek, R. Žurek.

Milevsko: Lalák – Souček, Pich, Volf, Přibyl – Šťástka (86. Baštýř), Samec (73. Petřík), Hušek, Kortan (91. Martin Hejl) – J. Hadáček, Bílý.