Milevsko v generálce přehrálo Veselí nad Lužnicí

MILEVSKO – Generálkou proti poslednímu týmu béčkové skupiny I. A třídy Veselí nad Lužnicí zakončili fotbalisté FC ZVVZ Milevsko zimní přípravu na jarní fázi krajského přeboru. Svěřenci trenéra Strnada, který postrádal dva zkušené borce Jiřího Kosobuda (práce) a Josefa Komárka (zranění), byli po celé utkání lepší a hrálo se de facto jen na polovině soupeře. Domácí se ale opět trochu trápili v zakončení a finální fázi, proto vyhráli „pouze“ 2:0 po brankách navrátilce z marodky Jaroslava Hadáčka a Romana Maršíka. Obraz hry napovídal výrazně vyššímu rozdílu ve skóre. V posledním týdnu přípravy má tedy kouč Strnad ještě na čem pracovat. Do jarní části krajského přeboru vstoupí vzduchotechnici v neděli 15. března doma proti Blatné (15 hodin). Ta přezimuje na předposlední patnácté příčce a posílila o zkušeného středopolaře Jiřího Benedikta nebo exligového Petra Jandu, který působil naposledy v divizní Čížové.

FC ZVVZ Milevsko A – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 2:0 (1:0). Branky Milevska: Hadáček, Maršík. Rozhodčí: Ťupa. Bez karet. Přihlíželo 20 promrzlých diváků.

Sestava Milevska: Pavel Dvořák – P. Novotný, Martin Hejl, Vakoč, M. Málek – Volf, Maršík – Sedlák, Marvan, Barda – Hadáček. Střídali Hron – Kálal, M. Novotný.

Milevšťáci měli od úvodního hvizdu převahu a udeřit mohli hned v prvních pěti minutách, kdy měl dvakrát gól na hlavě Marvan, ale nezakončil přesně. V sedmé minutě už udeřilo, když se právě Marvan proměnil v nahrávače a jeho křížný pas na zadní tyč přetavil v gól Hadáček – 1:0. Poté následoval další seriál zahozených příležitostí a chyb v rozehrávce. Domácí se trochu přizpůsobili oslabenému soupeři a sehráli jeden z méně povedených zápasů přípravy.
Další obrovské šance zahodili po změně stran třeba Volf, který netrefil odkrytou bránu z prostoru penalty, nebo Martin Hejl, jenž osamocen hlavičkoval z malého vápna nad. Gólová pojistka na konečných 2:0 tak přišla až v 72. minutě, kdy v přečíslení Barda pěkně uvolnil Maršíka a milevský středopolař zakončil samostatný únik chladnokrevným zakončením mezi nohy exmilevského gólmana ve veselské brance Jakuba Hejla.