Milevsko v generálce po změně stran přejelo Petrovice, Volf zakončil povedenou přípravu penaltou alá Panenka

PETROVICE – Fotbalisté Milevska zajížděli v sobotu 15. srpna ke generálce na start krajského přeboru do nedalekých, ale už středočeských Petrovic (I. B třída), kde minulý týden rezerva vzduchotechniků padla těsně 3:4. Milevský trenér Petrovic Filip Škoch si vypůjčil z Kovářova, kde působí jako aktivní hráč, brankáře B týmu Tomáše Kainrátha, protože jeho petrovický gólman byl na dovolené. Navíc postrádal i ofenzivní trio Patáka a bratry Chlastákovi. Trenérovi Milevska Miroslavu Strnadovi zase chyběli zejména středopolaři Komárek s Bardou. Po herně i výsledkově vyrovnané první půli, která branku nenabídla, se hosté zvedli a dominantním výkonem rozhodli o zaslouženém vítězství 4:0. Do krajského přeboru vstoupí Milevšťáci v neděli 23. srpna doma s Lažištěm (17).

První půle byla ve znamení nepřesností na obou stranách, přesto oba týmy roztřásly brankovou konstrukci. Petrovický Štěpán Štemberk hlavičkoval za přispění brankáře Dvořáka do břevna, Milevšťáci měli ještě větší smůlu, když Málkovu střelu do břevna dorazil Süsmilich jen do tyče. Po změně stran už se ale hosté trefili Volfem a Bártíkem dvakrát během dvou minut, čímž definitivně zlomili odpor soupeře. Utkání se dohrávalo za jasné převahy vzduchotechniků, třetí branku přidal v 72. minutě Hadáček. Definitivní tečku za zápasem i přípravou pak dal z penalty Matěj Volf, když ukázal své sebevědomí a Kainrátha překonal drzým „vršovickým dloubákem” alá Antonín Panenka – 4:0. Právě Volf byl nejlepším milevským střelcem v přípravě. Celkem nasázel osm branek a prosadil se ve všech přípravných zápasech kromě prvního (Klatovy 2:5).

SK Petrovice – FC ZVVZ Milevsko A 0:4

(0:0). Branky: 54. a 86. (pen.) Volf, 55. Bártík, 72. Hadáček.

Sestava Milevska: Pavel Dvořák – Martin Hejl, Vakoč, Marvan, M. Málek – Volf, Souček – Süsmilich, Sedláček, Přibyl – Hadáček. Střídali Kálal, Bártík a Mácha.