Milevsko v derby smázlo Čimelice rozdílem třídy! Definitivní rozhodnutí přinesla krásná bomba Komárka

MILEVSKO – Jednoznačnou záležitostí bylo nedělní derby v rámci 28. kola krajského přeboru. Domácí Milevsko, druhý nejlepší tým jarní části, na svého soupeře z Čimelic vlétlo a první půlhodině dominovalo. Nápor korunoval vedoucí brankou František Koutník – 1:0. Závěr prvního poločasu ale vzduchotechnikům nevyšel a přišel trest, o vyrovnání se postaral gólem do šatny střelec z Milevska v barvách Čimelic Miroslav Suchan – 1:1. Druhý poločas už byl jasně v režii Milevšťáků, kteří definitivně převzali otěže utkání do svých rukou a okresnímu rivalovi nic nepovolili. Zasloužené rozdílové branky se dočkal v 64. minutě dorážkou ze závaru v pokutovém území Martin Petr a definitivní jistotu dal svému týmu o čtyři minuty později Josef Komárek, který ze 20 metrů natáhl ke střele a krásným volejem nedal Slavíkovi v čimelické svatyně žádnou šanci – 3:1. Domácí už pak zápas před 250 diváky dohrávali v euforii a poslední hřebíček zasadil odevzdaným hostům ještě v 89. minutě Barda – 4:1.

FC ZVVZ Milevsko – SK Siko Čimelice 4:1 (1:1). Branky: 28. F. Koutník, 64. Petr, 68. J. Komárek, 89. Jakub Barda – 44. M. Suchan. Rozhodčí: Polák – Šafránek, Dunovský. DFA: Jiří Urban. ŽK: 0–5 (Řezáč, Hadáček, Viták, Listopad, Rambous). Přihlíželo 250 diváků.

Milevsko: Pavel Dvořák – J. Kosobud, Vakoč, Petr, M. Málek – Marvan, J. Komárek – Sedlák (86. Paták), F. Koutník (89. Kálal), Barda – Petr Dvořák (76. Svojše).
Čimelice: Slavík – Pšenička, Němec, Listopad, Viták – R. Převrátil, T. Zelenka (69. Rambous) – J. Hadáček (74. Nosek), Hegenbart, Řezáč (57. Říha) – M. Suchan.

Milevšťáci se díky šestému vítězství v řadě posunuli ze sedmého místa až na čtvrté a bodově dotáhli právě svého nedělního soupeře. V sobotu hrají vzduchotechnici v utkání dvou nejlepších týmů jara na hřišti jistého vítěze soutěže ze Želče. Čimeličtí se pro tuto sezonu rozloučí s domácím prostředím v souběžně hraném utkání proti Oseku.