Search
Close this search box.

MILEVSKO – Dopředu paráda, dozadu varovný prst za první půli. Ke třetímu přípravnému utkání si fotbalisté Milevska pozvali v sobotu 17. února FK Maraton Pelhřimov, třináctý tým divizní skupiny D. Po remíze s Tochovicemi a porážce od Milína si připsali první vítězství, které ukázalo trenérům mnohé. Milevští totiž předvedli spoustu povedených útočných akcí, do ofenzívy měl jejich výkon velmi solidní parametry a odměnou bylo v bláznivém utkání sedm gólů v síti divizního soupeře. Naopak do obrany ale hra vzduchotechniků zejména v první půli, kdy ještě hráli v přípravě zkoušené tříobráncové rozestavení, hodně skřípala a místy vypadalo obranné počínání až komicky. Do druhé půle nastoupili milevští fotbalisté poprvé v přípravě se čtyřmi obránci v řadě, tedy v rozestavení, které dosud používali i v mistrovských zápasech. To mělo na jejich hru blahodárný účinek, po přestávce dlouho přidávali góly jen domácí. Brankář Neužil, který o poločase vystřídal Hejla, kapituloval až v samém závěru. Za rozhodnutého stavu Pelhřimov kosmeticky upravil výsledek na 4:7 ze svého pohledu.

Další přípravný zápas sehrají Milevšťáci v sobotu 24. února od 14 hodin opět proti diviznímu celku, tentokrát Katovicím. Poprvé se v příštím víkendu pustí do akce také B tým, který po podzimu převzal asistent trenéra u A týmu Dominik Reiniš. Milevsko B v první přípravě vyzve doma Kovářov (neděle, 14).

FC ZVVZ Milevsko – FK Maraton Pelhřimov 7:4

(3:3). Branky Milevska: J. Hadáček 2, F. Hadáček, Petřík (pen.), Souček, Martin Hejl, Imbr.
Sestava Milevska: Michal Hejl – Bulín, Marvan, Kotrba – F. Hadáček, Kálal, Bártík, Souček – Kortan – Petřík, J. Hadáček. Střídali Neužil – Vakoč, Martin Hejl, Baštýř, Pich, Imbr.

Hodnocení Tomáše Smrčiny, trenéra Milevska: „Do ofenzívy to dneska mělo výborné parametry, ale do defenzívy je to trochu bída. Dostáváme každý zápas laciné góly, některé situace bráníme fakt špatně a nemyslím si, že je dobré si myslet, že soupeře vždycky takhle přestřílíme. Raději bychom měli zápasy více pod kontrolou. Dneska jsme sice dali sedm gólů, ale v průběhu sezony jsme měli zase s koncovkou celkem problémy. Na druhou stranu víme, že co se týče té hry na tři nebo čtyři obránce, tak oboje má své plusy a mínusy podle typu soupeře. My jsme si říkali už v průběhu první půle, že být to mistrák, tak bychom proti Pelhřimovu přešli na čtyřku, ale tady jsme to nechali dohrát do poločasu. Po přestávce to bylo znát, protože hosté hráli hodně přes kraje, což je proti čtyřem obráncům v lajně samozřejmě těžší. Ve druhé půli už jsme dostali jen jeden gól, přestože jsme navíc v závěru výrazně prostřídali. Musíme se nad tím zamyslet, aspoň máme varianty.“