Milevsko ukončilo sérii proher stylovým výpraskem Týna nad Vltavou

MILEVSKO – Od porážky k porážce kráčel poslední týdny zraněními zdecimovaný tým Milevska. Sérii čtyř neúspěchů v řadě konečně zastavil až v nedělním zápase 28. kola doma proti Týnu nad Vltavou a hned to stálo za to. Za nepovedeným obdobím udělali domácí vzduchotechnici tlustou čáru stylovým „tenisovým“ výpraskem Týna nad Vltavou – 6:1. Na hráčích jakoby žádná výsledková deka vůbec nebyla, od začátku měli zápas jasně ve svých rukou, po prvních gólech se dostali do laufu a poločas nakonec zakončili za stavu 4:0. Hostující týnští hráči vůbec neměli nárok. Po změně stran se obraz hry nezměnil, domácí měli možná ještě více šancí, ale v koncovce už byli přece jen trochu lehkovážnější. Nakonec tak přidali jen dva góly a v závěru za rozhodnutého stavu vstřelili čestnou branku také hosté z Týna nad Vltavou, čímž gólman Dvořák přišel o čisté konto – 6:1.

Příští víkend má Milevsko volno, protože by hrálo na hřišti Sezimova Ústí, které soutěž po podzimu zabalilo. Sezonu pak zakončí doma netradičně už v pátek 17. června proti Táborsku B (17.30).

FC ZVVZ Milevsko – FK Olympie Týn nad Vltavou 6:1

(4:0). Branky: 25. a 31. Bártík, 10. a 77. Hadáček, 35. Marvan, 70. Přibyl – Maitak. Bez karet. Rozhodčí: Boček – Vican, Novotný. Přihlíželo 149 diváků.

Milevsko: Dvořák – Kálal, Vakoč, O. Kosobud, Martin Hejl – Bártík (61. Sedláček), Marvan – Süsmilich (72. Imbr), Souček, Přibyl – Hadáček (76. Jar. Suchan).

Týn nad Vltavou: Škvařil – Houska (71. F. Hudeček), Vařil, J. Hudeček, Maxa – Meidl, Dobal, Stoklasa, Procházka (46. Maitak) – Dumbrovský, Štos (67. Novák).

Hodnocení Petra Janoucha, asistenta trenéra Milevska: „Soupeř měl také pár náznaků, jsou fotbaloví, mají velmi šikovného Vláďu Dobala, ale nám pomohly rychlé góly. Hned se nám hrálo lépe a napadalo nám to tam. Pak už jsme do toho klukům ani tolik nezasahovali s taktickými věcmi, nechali jsme je spíš hrát, ať si to užijí, když se dařilo. Je škoda, že nám tam nějaké dnešní trefy nepadly v jiných zápasech, kdy jsme dokola prohrávali o jediný gól. Ale takový je fotbal. Nicméně přišlo dost lidí, dali jsme doma dost gólů a bylo super počasí, takže všechno fajn. Jsme rádi, že už jsme tu sérii proher zlomili.“