Milevsko smázlo Rudolfov, slepenými góly rozhodl opět Petřík

MILEVSKO – Sérii tří domácích utkání v řadě zakončili fotbalisté Milevska v neděli proti Rudolfovu. Po tak trochu povinných výhrách nad soupeři z Oseku a Strakonic, kteří se krčí v dolních patrech přeboru, tentokrát přivítali naopak soukmenovce ze špičky – Rudolfov. Oba celky před zápasem dělilo jen skóre, ale nedělní zápas byl jasně v režii v pohodě hrajícího domácího družstva. Převahu vzduchotechnici zužitkovali ve vedoucí gól hned po jedenácti minutách, když si Petříkovu přihrávku srazil před číhajícím Hadáčkem do vlastní brány Tyrpák – 1:0. Pojišťující druhý gól ale dlouho nepřicházel. Rozhodnutí padlo až v rozmezí 65. a 66. minuty, kdy se dvakrát takřka z identického místa prosadil po centrech Picha a Kortana z pravé strany kanonýr Daniel Petřík – 3:0. Poté už Rudolfov rezignoval a dohrávalo se v exhibičním tempu, už na 4:0 zvyšoval v den svých 25. narozenin sváteční střelec Jan Marvan.

Milevský brankář Lukáš Lalák přišel o čisté konto při své domácí premiéře až v závěru. To poslal kouč Strnad na trávník za rozhodnutého stavu všechny náhradníky vyjma druhého gólmana Dvořáka a zápas už se jen dohrával, nepozornosti v obraně využil k čestné trefě Štěpán Prokeš – 4:1. Další zápas čeká Milevsko v neděli dopoledne na hřišti Táborska B (10.15).

FC ZVVZ Milevsko – SK Rudolfov 4:1

(1:0). Branky: 65. a 66. Petřík, 11. vlastní (Tyrpák), 76. Marvan – 84. Prokeš. Rozhodčí: Nedvěd – Cigáň, Šťastný. ŽK: 1–1 (Kortan – Prokeš). Přihlíželo 100 diváků.

Milevsko: Lalák – Pich, Vakoč, Kosobud, Málek – Marvan (79. Bártík), Maršík – Kortan (71. Přibyl), Petřík (79. Imbr), Stejskal (80. Kálal) – Hadáček (59. Souček).

Rudolfov: Keřka – Tyrpák (62. Tlamsa), Novotný, Hajný, Prokeš – Sládek, Pouzar, Hric, Říha (72. Boček) – Šindelář, Vejvar (62. Peiger).