Milevsko si body s Jankovem zaslouženě rozdělilo

MILEVSKO – Dva týmy, které se naposledy potkávaly ještě v divizních duelech, si v nedělní vzájemné konfrontaci rozdělily po bodu. Zajímavé utkání 5. kola krajského přeboru mezi domácím Milevskem a hosty z Jankova skončilo spravedlivou remízou 1:1. Manšafty do zápasu nastupovaly ve zcela rozdílném rozpoložení – Milevsko jde v poslední době do každého utkání v poslepované sestavě a navíc muselo skousnout poslední debakl 0:5 v Katovicích, naopak Jankov si vylepšil náladu z nepovedeného úvodu sezony na posledních Čimelicích (5:1). První polovina nedělní bitvy nabídla vyrovnaný fotbal. Když už se zdálo, že skončí bez branek, uvolnil se během jediné nastavené minuty na pravém křídle Paták a jeho střelu srazil jankovský Lošek za záda vlastního gólmana – 1:0. Po brance do šatny tak odcházeli na přestávku spokojenější domácí.

Milevšťáci mohli v úvodu druhé půle ještě zdvojnásobit svůj náskok, ale další Patákova střela levou nohou proletěla těsně kolem branky a Smetana, který působil v minulé sezoně právě v Jankově (tehdy ještě divizním), umístil v 60. minutě svou povedenou hlavičku do tyče! Od té doby už začal přebírat aktivitu Jankov, držel míč a pohledně kombinoval, ale do pozorné a dobře organizované obrany Milevska se dlouho nedostával. Až v 73. minutě zaútočil po standardní situaci domácích do trochu otevřenější defenzivy a situaci vyřešil brilantně, Sedlic z pravé strany naservíroval míč Šebelkovi, a ten se z blízkosti nemýlil – 1:1. V závěru se hosté hnali za rozhodnutím, ale vzduchotechnici už krušnou čtvrthodinu přečkali a nakonec byli spokojeni s bodem.

FC ZVVZ Milevsko – SK Jankov 1:1 (1:0). Branky: 45. vlastní (Lošek) – 73. Šebelka. Rozhodčí: Krčín – Klátil, Herzog. DFA: Jiří Pečenka. ŽK: 2–4 (Marvan, J. Kosobud – Maršán 2, Fajtl, Bürger). ČK: 0–1 (88. Maršán – po 2. ŽK). Přihlíželo 200 diváků.
Milevsko: Dvořák – J. Kosobud, Martin Hejl, Petr, P. Novotný – Maršík, M. Málek – Paták (81. Mácha), Marvan (75. Kálal), Sedlák – Smetana (90. Jakeš).
Jankov: Pavelec – Jirkovský, Lošek, Kroneisl, Popelka (53. Hüttner) – Bürger, Fajtl, Šebelka, Maršán, Dolejšek – Mužík (46. Sedlic).