Milevsko se dál veze na vítězné vlně, Mirovice sestřelil Sedláček

MILEVSKO – Na jedničku! Tak zatím vypadá příprava milevských fotbalistů na blížící se krajský přebor. Přestože trenérovi Miroslavu Strnadovi chyběla ve včerejším utkání minimálně polovina očekávané základní sestavy (Dvořák, Martin Hejl Kosobud, Vakoč, Málek, Maršík, Petřík, Přibyl a další), ani výrazně obměněná sestava plná mladších hráčů neporušila vítěznou sérii v přípravě. Čtvrtou výhru si vzduchotechnici připsali proti Mirovicím, účastníkovi nižší krajské soutěže I. A třídy. Zápas oba týmy zastihl v rozdílné fázi přípravy, což se postupem času projevilo. Zatímco Milevsko už ladí poslední detaily před blížícím se startem přeboru, Mirovice šly do zápasu z hrubé přípravy, kdy hráči polykají těžké fyzické dávky a Milevsko pro ně bylo prvním přípravným zápasem. Zejména po změně stran se na hostující straně projevila únava a mladší Milevšťáci je postupem času stále výrazněji přehrávali.

První velkou šanci měl přitom po čtvrthodině mirovický Václav Jelínek, ale Vojtěch Neužil ho vychytal a fotbalová převaha domácích se postupně projevovala. Vítězství 2:0 obstaral dvěma góly Jaroslav Sedláček, který na jaře vinou školních povinností na plzeňské univerzitě směřoval svou snahu spíše směrem k B týmu, ale nyní už si svými výkony zase říká o výraznější prostor v kádru pro krajský přebor. V barvách Mirovic, které nově koučuje expříbramský trenér Petr Janota, si svou premiéru odbyl Jiří Viták. Také Mirovice tedy využily přesunu Čimelic z krajského přeboru do I. B třídy, milevské vedení ze stejného týmu přivedlo zpátky své bývalé hráče Petříka s Maršíkem a trenér Smrčina se v Milevsku chopil mladšího dorostu.

Tým trenéra Miroslava Strnada nyní čeká generálka v sobotu 6. srpna na hřišti Spartaku Příbram (10) a o týden později už začne sezonu v Semicích. Právě v Semicích v sobotu 6. srpna od 10.30 hodin čeká druhé přípravné utkání fotbalisty Mirovic.

FC ZVVZ Milevsko – SK Mirovice 2:0

(1:0). Branky: 42. a 64. Sedláček. Rozhodčí: Kaštánek – Němec, Skolek. Přihlíželo 60 diváků.

Sestava Milevska: Neužil – Kálal, Pich, Marvan, Keřka – Souček, Bártík – Kortan, Sedláček, Imbr – Hadáček. Střídali Michal Hejl – Miklavčič, Samec, Baštýř, Popuša.