Milevsko rozstřílelo zoufalou Blatnou rozdílem třídy

MILEVSKO – Jednoznačná záležitost a hotovo po čtvrt hodině! Tak by se dalo ve zkratce shrnout první domácí utkání fotbalistů Milevska v krajském přeboru v novém kalendářním roce. Svěřenci trenérského dua Strnad – Janouch přivítali poslední Blatnou, která stále čeká na první body do tabulky, takže se čekala povinná náplast za prohru z minulého týdne v Prachaticích (2:3). K jasné výhře vykročili Milevští hned v úvodu, kdy Blatná absolutně nestíhala a po 16 minutách prohrávala už o tři branky, ještě do pauzy pak přidal čtvrtý gól hlavou Marvan – 4:0. Po změně stran tempo utkání opadlo a čestné branky se dočkala zásluhou Jiřince i Blatná, ale domácí zápasu dál dominovali a nakonec ho dovedli k vysoké výhře rozdílem třídy 7:1.

Hattrickem se pod demolici oslabeného otloukánka soutěže podepsal Jaroslav Hadáček a první start za muže v krajském přeboru si za rozhodnutého stavu připsal i šikovný dorostenec Šimon Král. Blatná se může utěšovat jen tím, že po odstoupení Sezimova Ústí pravděpodobně nebude žádný tým ze soutěže sestupovat.

FC ZVVZ Milevsko – TJ Blatná 7:1

(4:0). Branky: 16., 85. a 90. Hadáček, 5. Kortan, 10. M. Dvořák, 45. Marvan, 53. J. Sedláček – 70. Jiřinec. Rozhodčí: Votava – Macko, Peterka. DFA: Alois Švarc. Bez karet. Přihlíželo 150 diváků.

Milevsko: P. Dvořák – Kálal (70. Pich), Vakoč, Petr, Málek – Souček, Bártík, Marvan (63. Š. Král), Kortan – Hadáček, M. Dvořák (46. Sedláček).

Blatná: Chlanda – Levý, Peleška (57. Jiřinec), Hlaváč, Hrádek – Bulka, Míka, J. Král, Antoš (78. J. Sedláček) – Šimůnek, M. Sedláček.