Milevsko rozhodlo o úspěšné premiéře už v první půli

MILEVSKO – K prvnímu mistrovskému utkání od konce loňského podzimu nastoupili fotbalisté Milevska v neděli doma proti Lažišti. Trenér Miroslav Strnad se musel vypořádat s řadou absencí, takže dostali příležitost mladší hráči a na výpomoc dorazili i zkušení Jiří Kosobud nebo František Koutník. Ve výrazně oslabené sestavě se ale Milevšťáci do soupeře zakousli, měli výborný nástup do zápasu a v první pětačtyřicetiminutovce nového ročníku jim stačily tři větší šance na tři góly – 3:0. Po přestávce se zápas prakticky jen dohrával. Deset minut před koncem Koutník nešťastně tečoval přímý kop hostí do vlastní branky, ale vzduchotechnici už se o body bát nemuseli.

Naopak měli v závěru po vyloučení Makoše, který stáhl unikajícího Součka, další šance na pojištění výsledku. Souček ale mezeru mezi nohama brankáře nenašel a Málek jej také nepropálil – 3:1. K prvnímu výjezdu sezony míří Milevšťáci v sobotu do Blatné.

FC ZVVZ Milevsko – FK Lažiště 3:1

(3:0). Branky: 12. a 38. Sedláček, 27. Hadáček – 81. vlastní (Koutník). ŽK: 3–2 (Kálal, Barda, Hadáček – Hušek, Jakub Rauscher). ČK: 0–1 (85. Makoš). Rozhodčí: Krčín – Albert, Dunovský. DFA: Pavel Pípal. Přihlíželo 87 diváků.

Milevsko: Pavel Dvořák – J. Kosobud (32. Mácha), Vakoč, Marvan, M. Málek – Barda, Bártík – Kálal (80. M. Novotný), J. Sedláček (70. Koutník), Souček – Hadáček.

Lažiště: Trnka – Jaroslav Rauscher (53. Bednár), Kupka, Tobiáš, D. Sedláček – Makoš, Macek, Hušek (83. Holub), M. Sedláček – Jakub Rauscher (78. Hrbek), Volmut (53. Linhart).