Milevsko prospalo první půli, pak už Rudolfov dotahovalo marně

MILEVSKO – Zápas dvou rozdílných poločasů se hrál v neděli na hřišti Milevska. Domácí fotbalisté se po dvou těsných venkovních porážkách v Olešníku a Oseku vrátili na vlastní půdu 26. kolem proti Rudolfovu. První poločas se hrál, jakoby těsné prohry na Milevsku zanechaly stopy. Domácí sice drželi míč častěji na svých kopačkách, ale jejich převaha byla vyloženě platonická, do šancí se nedostávali a Rudolfov, jenž útočil do otevřenější obrany, naopak dvakrát udeřil – 0:2. Po přestávce na hřiště nastoupilo Milevsko s úplně jiným přístupem a hlavně zvýšenou bojovností. Šancí přibývalo a Rudolfov už se jen bránil v hlubokém bloku. Kontaktní gól ale přidal po několika zahozených šancích až v 75. minutě Jakub Kortan, který na zadní tyči dobře dohrával pěknou akci po pravé straně – 1:2.

Z mnoha náznaků příležitostí už ale Milevsko aspoň srovnat nedokázalo, takže utrpěli svěřenci trenérů Strnada a Janoucha už třetí nejtěsnější prohru 1:2 v řadě. Vyrovnaným středem tabulky se tak propadli až na desáté místo. Další zápas sehraje Milevsko v neděli 29. května od 10.30 hodin v Třeboni.

FC ZVVZ Milevsko – SK Rudolfov 1:2

(0:2). Branky: 75. Kortan – 22. Prokeš, 36. Pouzar. Rozhodčí: Nedvěd – Votava, Vican. ŽK: 4–1 (Vakoč, Kosobud, Hadáček, Kálal – Šindelář). Přihlíželo 111 diváků.

Milevsko: Michal Hejl – Kálal, Vakoč, Petr (13. Martin Hejl), O. Kosobud – Marvan (83. Imbr), Bártík – P. Novotný (66. Jaroslav Suchan), Kortan (78. Pich), Přibyl – Hadáček.

Rudolfov: Teringl – Sládek, J. Novotný, Hajný, Prokeš – Janák (69. Bláha), Dvořák, Pouzar, Říha – Šindelář (92. Vejvar), Peiger (86. Keřka).