Search
Close this search box.

MILEVSKO – Výsledkový šok na úkor favorita! Proti poslednímu Jankovu, který až do nedělního zápasu čekal na první letošní bodový zápis, sehráli fotbalisté Milevska domácí utkání pátého kola přeboru. První půlhodina šla tak trochu podle očekávání, vzduchotechnici zápasu jasně dominovali a už po 20 minutách vedli po pěkných akcích 2:0. Pak se ale utkání začalo dramatizovat. Prsty v tom měl zejména výborně hrající Hájek, který gólem a asistencí do poločasu srovnal stav – 2:2. Ve druhé půli pak byl milevský zmar dokonán – domácí už vůbec nenavázali na výkon z první půle, a přestože drželi míč častěji, nebezpeční už byli prakticky jen hosté z Jankova. Ti využili nedůsledností v milevské defenzívě, trestali z protiútoků po málo vídaných chybách a z Milevska si odvezli všechny tři body – 2:4.

Vrásky na čele navíc dělají trenérům výpadky opor. Po operací jsou s kolenem gólmanská jednička Lukáš Lalák a i autor hattricku z minulého kola Daniel Petřík. Ten má poraněné rameno a obě opory budou chybět dost možná celou podzimní část sezony.

Aktuálně mají fotbalisté Milevska po čtyřech odehraných zápasech na svém kontě sedm bodů a jsou na šesté příčce tabulky, přičemž vstup do sezony si představovali rozhodně lepší. Další kolo sehrají v sobotu 9. září na hřišti prvního týmu tabulky v Roudném (13.30).

FC ZVVZ Milevsko – SK Jankov 2:4

(2:2). Branky: 15. J. Hadáček, 20. Kortan – 29. a 78. Votava, 45+1. Hájek, 85. Jirkovský. Rozhodčí: Kollmann – Krčín, Jeřábek. DFA: Josef Vrzal. ŽK: 0–5 (Borovka, Hájek, Jirkovský, Hütter, Skála). Přihlíželo 100 diváků.

Milevsko: Neužil – Pich (81. Martin Hejl), Vakoč, Marvan, Kotrba – Souček (68. Kálal), Volf, Süsmilich (60. Bártík), F. Hadáček – J. Hadáček, Kortan (89. Samec).

Jankov: Skála – Jirkovský, Kočí, Hüttner (89. Hütter), Votava, Beníšek, Vokurka, Hájek (87. Kotnauer), Kocian, Borovka, Sklář (92. Maxa).

Trenér Milevska Tomáš Smrčina
Zápas jsme si prohráli v hlavě
Říkám si, že se mi to snad zdá. V posledních 14 dnech jsme přišli o dva důležité hráče, což je pro nás velká škoda, ale začátek zápasu ukázal, že máme kádr dostatečně široký a kvalitní. Prvních 25 minut jsme hráli asi nejlepší fotbal v sezoně a pak se stane něco, co si nedovedu vysvětlit. Asi nám vlezlo do hlavy, že je to až moc snadné a začali jsme vymýšlet, kdo dá hezčí nahrávku na gól. Co jsme byli pak schopni naší nezodpovědností vymyslet při bránění, je až hrůzostrašné. Říkali jsme si, že oni budou jen nakopávat a hrát na brejky. Měli jsme být zodpovědnější v zajišťování a místo toho jsem předvedli tohle. Jsem hrozně naštvaný za takový přístup a celou práci v tréninku takovým výkonem hodíme do koše. Poněkolikáté si pouštíme, jak se máme zajišťovat a místo toho hrajeme nesmyslně jeden na jednoho. Nakonec se i přes takovou chybu dokážeme vrátit v dobrém počtu, a přesto dostáváme góly do prázdné brány v situaci, kdy jsme snad 6 na 2. Pokud se bude podobný přístup opakovat, tak budeme muset do sestavy víc sáhnout, protože tohle už znova vidět nechci.