Milevsko přišpendlilo nedisciplinované Roudné na chvostu

ROUDNÉ – Po dvou porážkách návrat na vítěznou vlnu! Fotbalisté Milevska v sobotu dopoledne zvládli vyhrocený zápas na hřišti Roudného (3:2) a celek od řeky Malše, který hrál ještě loni divizi, tak zůstává poslední a reálně mu hrozí druhý sestup ve dvou ročnících po sobě. Svěřenci trenéra Miroslava Strnada, který musel opět improvizovat a třeba v brance nastoupil gólman B týmu Václav Mára, prohrávali po gólu Otepky z 11. minuty, ale do přestávky díky brankám Petra Dvořáka s Pavlem Novotným otočili výsledek – 2:1. Zejména regulérnost Novotného gólu se podrážděným domácím vůbec nelíbila a zasypali rozhodčího sprškou nadávek, kterou odnesl střelec jediného domácího gólu Otepka červenou kartou po odpískání konce první půle. Po změně stran se domácí, bojující o holé přežití, nevzdali a po chybě v milevské obraně dokonce zvládli v oslabení gólem Píši srovnat na 2:2, ale vzduchotechnici nakonec čtvrt hodiny před koncem druhým gólem Dvořáka přece jen překlopili misky vah na svou stranu – 3:2.

Po závěrečném hvizdu vyfasoval druhou žlutou kartu a následně byl vyloučen také Jakub Vogl, který už v průběhu druhé půle vykřikoval na rozhodčího, že se klidně nechá vyloučit, protože příští týden stejně nemůže na zápas. Příští neděli se bude hrát v Milevsku okresní derby – do města vzduchotechniky dorazí nejen regionální, ale i tabulkový soused z Čimelic. Důležitý boj o každý bod začíná v 17 hodin.

Sobota 20. dubna
TJ Malše Roudné – FC ZVVZ Milevsko 2:3 (1:2). Branky: 11. O. Otepka, 56. Píša – 20. a 74. Petr Dvořák, 44. P. Novotný. Rozhodčí: Kroutl – Koranda, Krauskopf. DFA: Jiří Pečenka. ŽK: 4–0 (J. Vogl 2, O. Otepka, Cahyna). ČK: 2–0 (O. Otepka, J. Vogl). Přihlíželo 120 diváků.
Malše Roudné: Hřebejk – Cahyna, Zíka, O. Otepka, Hála, Goretki (66. D. Vogl), Neckář (60. Benda), Píša, J. Vogl, Kadlec (82. Samek), Zachař.
Milevsko: Mára – Martin Hejl, J. Kosobud, Petr, M. Málek – Komárek, Maršík – P. Novotný (61. Sedlák), Marvan (82. Kálal), Barda – Petr Dvořák (88. Paták).