Milevsko přišlo o neporazitelnost s prvním Krumlovem

MILEVSKO – Šlágr pátého kola krajského přeboru (čtvrtého hracího víkendu) se hrál v sobotu na půdě čtvrtého Milevska, kam dorazil Český Krumlov. Hosté byli před vzájemným zápasem s devíti body stoprocentní, Milevsko doposud dvakrát vyhrálo a minulé kolo remizovalo 2:2 v derby na hřišti Čimelic. Sobotní mač ukázal, že Krumlov pomýšlí na postup do divize právem a přichystal domácím první letošní prohru. O vítězi de facto rozhodla hned první půle, kterou vyhráli hosté 3:0. Průběžný stav byl ale pro Milevsko velmi krutý, za stavu 0:2 zahodili obrovské příležitosti Velek a Souček. Po změně stran rychle snížili vzduchotechnici Bardou z penalty a měli další dvě příležitosti, kdy se mohli dotáhnout na rozdíl jediné branky.

Naopak ale v 66. minutě krumlovský Růžička zkompletoval svůj hattrick a definitivně zlomil odpor Milevska – 1:4. Olešník navíc v tomto kole poprvé ztratil, na hřišti Protivína jen remizoval 2:2, takže se Krumlov po výhře v Milevsku osamostatnil na čele soutěže. Další zápas sehrají svěřenci trenéra Miroslava Strnada na hřišti Jankova (neděle 5. září, 17).

FC ZVVZ Milevsko – FK Slavoj Český Krumlov 1:4

(0:3). Branky: 48. Barda (pen.) – 3., 44. a 66. Růžička, 25. Kuna (pen.). Rozhodčí: Dunovský – Žemlička, Němec. DFA: Michal Urban. ŽK: 1–1 (Barda – Svoboda). Přihlíželo 112 diváků.

Milevsko: Dvořák – Kálal, Vakoč, Hejl, Málek – Barda, Velek (46. Kortan) – Souček (72. Süsmilich), Sedláček (72. Kutil), Přibyl (46. P. Novotný) – Hadáček.

Český Krumlov: Trnka – Kabele, Švec, Kuna, Strapek (83. Kordík) – Gelnar, Novák, Svoboda (72. Paráček), Vávra – Růžička (83. Beránek), Tůma (76. Poláček).