Milevsko přejelo neporažený Olešník rozdílem třídy. Pro Lafatu a spol. byla prohra o dva góly milosrdná

MILEVSKO – Fotbalisté Milevska sehráli druhé domácí utkání v řadě v neděli proti Olešníku, se kterým dorazil do města vzduchotechniky i legendární střelec David Lafata. Olešník měl dosud na svém kontě samé výhry a neztratil v sezoně ani bod, ale na hřišti rozjetého Milevska tvrdě narazil. Domácí tým byl po celé utkání jasně lepší, v první půli ještě zahazoval šance a Olešník z jediného náznaku udeřil, takže byl stav nerozhodný 1:1. Po změně stran ale Milevsko pokračovalo v náporu i vytváření dalších šancí, až se dvěma slepenými góly dvacet minut před koncem prosadili oba útočníci Hadáček s Petříkem a bylo hotovo. Svěřenci trenéra Strnada v neděli podali jeden z nejlepších výkonů za poslední roky a dosud neporažený Olešník mohl být rád, že odjel domů s milosrdnou porážkou 1:3.

Za úvodní prohrou v Semicích udělali vzduchotechnici tlustou čáru, z následujících čtyř utkání vybojovali deset bodů a už jsou pátí na dostřel čela přeboru. Sérii tří domácích zápasů v řadě zakončí Milevsko příští neděli 18. září od 16.30 hodin okresním derby proti Protivínu.

FC ZVVZ Milevsko – FK Olešník 3:1

(1:1). Branky: 26. Přibyl, 69. Hadáček, 71. Petřík – 29. Toth. Rozhodčí: Albert – Votava, Jevčák. ŽK: 1–0 (Petřík). Přihlíželo 100 diváků.

Milevsko: Dvořák – Hejl, Vakoč, Kosobud, Málek – Bártík, Souček – Kortan (87. Pich), Petřík, Přibyl (77. Sedláček) – Hadáček (90. Imbr).
Olešník: Tomášek – Rajzl, Vrážek, Nohava, Miklík – Toth, Lafata, Szó (72. Rožboud), Martinec, Vonášek (46. Beko) – Hezoučký.

Trenér Miroslav Strnad
Dokázali jsme si, že jsme výborný manšaft
Výkon s Olešníkem? Dneska jsme byli jasně lepší, myslím, že výsledek 3:1 je pro Olešník ještě milosrdný. Mohlo to být klidně 6:1 nebo 7:1 a nikdo by se tomu nedivil. Rozhodnuto mohlo být už po poločase, ale to je taková naše bolest, že šance neproměňujeme. Čekali jsme, že po přestávce na nás Olešník vlétne, ale my jsme náš výkon snad ještě zlepšili a nepustili je vůbec do hry. Kluci to odmakali a po dlouhé době tady předvedli opravdu krásný výkon. Naštěstí jsme nakonec i nějaké góly dali.
Náhrada za absentující Marvana s Maršíkem? Budeme teď mít příjemné starosti. Třeba kluci veprostřed Ríša Bártík a Ondra Souček hráli výborně, ale pochválit bych musel všechny. Před zápasem jsem klukům kladl na srdce, aby chytili šanci a posadili na lavici kluky, kteří tu dneska nebyli. Myslím, že si to vybojovali. Ale uvidíme, koho budeme mít zase příště k dispozici, přes týden se může kdokoliv zranit nebo vypadnout. I dneska jsme museli dvakrát střídat, uvidíme, jak na tom kluci budou. Nicméně v pátek budeme mít při skládání sestavy snad příjemné starosti.
Deset bodů ze čtyř utkání? Teď se nám daří, ale chceme to potvrdit s Protivínem. Co jsem je sledoval, tak mají velkou sílu dopředu. My jsme si ale dneska dokázali, že jsme fakt výborný manšaft, musíme to jen potvrzovat a dnešní výkony opakovat.