Milevsko po penaltách obhájilo domácí memoriál

MILEVSKO – Poslední červencovou sobotu proběhl na milevském letním stadionu už čtyřiadvacátý ročník Poháru FC ZVVZ Milevsko, který se hrál zároveň jako osmý ročník Memoriálu Jardy Dědourka, ve 30 letech tragicky zesnulého kamaráda a všestranného sportovce. Letošní velmi vyrovnaný turnaj, kde rozhodovaly tři ze čtyř zápasů až penalty, ovládlo opět po roce domácí Milevsko, které v rozstřelech vyzrálo jak v semifinále na Táborsko U19, tak ve finále po dramatické zápletce na Písek U19. Hrdinou finále se stal brankář Václav Mára, který se zaskvěl třemi chycenými penaltami, z nichž dvě už chytit musel, jinak by se radovali Písečáci. A když zneškodnil v osmé sérii i třetí penaltu, vzal si míč sám a střelou pod břevno rozhodl o letošním prvenství vzduchotechniků. Ti čekali na titul až do loňského července od roku 2007 a nyní se hned radovali podruhé v řadě.

Nejlepším brankářem memoriálu byl vyhlášen milevský odchovanec v barvách Písku Lukáš Lalák, nejlepším hráčem domácí Jaroslav Hadáček a nejvíce branek nasázel Tomáš Vakoč rovněž z vítězného manšaftu. Jako rozhodčí se pravidelně střídala čtveřice Čarek, Kaštánek, Kotalík a Němec.

Semifinále: Milevsko – Táborsko U19 2:1 na penalty, Písek U19 – Čimelice 2:0. Utkání o třetí místo: Táborsko U19 – Čimelice 4:3 na penalty. Finále: Milevsko – Písek U19 4:3 na penalty.

Konečné pořadí: 1. Milevsko, 2. Písek U19, 3. Táborsko U19, 4. Čimelice.