Milevsko odjelo z lázeňského města s ostudou. Sám Průcha nasázel pět branek

TŘEBOŇ – Ostuda! Tak nazval milevský trenér Miroslav Strnad představení svého týmu v dnešním utkání 27. kola krajského přeboru na hřišti Třeboně. Jeho svěřenci chtěli zapsat v lázeňském městě už třetí vítězství v řadě za sebou, ale nakonec tvrdě narazili a dostali krutou lekci z produktivity. Vzduchotechnikům opět podkoply nohy až triviální chyby v defenzívě a zoufalá koncovka. Přestože se hrálo opticky vyrovnané utkání a v úvodu dokonce mělo více šancí Milevsko, góly dával jen jeden tým a na přestávku se šlo za stavu 4:0 pro Třeboň. „Těm dneska není souzeno,“ shodovali se na adresu Milevšťáků i domácí fanoušci na tribuně. O poločase se trenér Strnad rozhodl pro razantní změny – vystřídal brankáře Vojtěcha Neužila a na stopera poslal jinak ofenzivního hráče Viktora Přibyla. Také do druhé půle vstoupili hosté dobře a tentokrát už se dočkali i snížení Danielem Petříkem (1:4), ale to bylo z milevské strany všechno.

Naopak následovaly další chyby v obranné činnosti a výsledkem byl nášup 7:1, pod který se pěti góly podepsala hvězda utkání, domácí forvard Martin Průcha. Před zápasem bylo Milevsko tři body před Třeboní, takže se po dnešním přídělu oba týmy bodově srovnaly, o skóre na šesté místo jde Třeboň. Příští kolo hraje Milevsko poslední květnovou neděli doma proti Týnu nad Vltavou (17).

TJ Jiskra Třeboň – FC ZVVZ Milevsko 7:1

(4:0). Branky: 5., 32., 40., 60. a 76. Průcha, 14. Tůma, 85. Hromádka – 49. Petřík. Rozhodčí: Krčín – Dimitrov, Vítek. DFA: Ondřej Babka. Bez karet. Přihlíželo 150 diváků.

Třeboň: Flaška – Tůma, Kubata, Zavadil, Schneider (66. Týnavský) – Matoušek, Hromádka – Rezek, Candra (60. Decker), Vrána (86. Pitelka) – Průcha (77. Kršík).

Milevsko: Neužil (46. Lalák) – Pich, Vakoč, Marvan, Kálal (46. Bártík) – Souček (77. Imbr), Marvan – Přibyl, Petřík (83. Süsmilich), Kotrba – Hadáček (83. Kutil).