Milevsko obávaného Lafatu ubránilo, přesto s prvním Olešníkem o gól padlo

MILEVSKO – Ani nejlepší výkon sezony fotbalistům Milevska na skalp neohroženého lídra nestačil. Domácí vzduchotechnici se chtěli v sobotním utkání krajského přeboru revanšovat za první jarní porážku z minulého týdne v Jankově (2:4), ale tentokrát na jejich trávník dorazil suverénní lídr soutěže z Olešníku, o jehož titulu už prakticky nikdo nepochybuje. Svěřenci trenéra Miroslava Strnada si za svůj výkon zaslouží absolutorium, kanonýr David Lafata byl po celé utkání velmi pozorně a dobře bráněn a ještě žádný tým prý nenadělal Olešníku na jaře tolik potíží, ale co je to platné, když domácí svou mírnou herní převahu nedokázali proměnit v jediný gól. Největší šanci zahodil v první půli za bezbrankového stavu Jan Marvan.

Ve prospěch favorita, v jehož sestavě se to jen hemží fotbalisty se zkušenostmi z vyšších soutěží, tak rozhodly právě zkušenosti – střelec Lukáš Dudek pěknou hlavičkou zužitkoval šanci ze závěru prvního poločasu a udržel pro Olešník stoprocentní jarní bilanci. Lídr tabulky má na čele krajského přeboru šestnáctibodový náskok.

Sobota 13. dubna
FC ZVVZ Milevsko – FK Olešník 0:1 (0:1). Branka: 38. Dudek. Rozhodčí: Macko – Albert, Polák. DFA: Miroslav Brož. ŽK: 2–1 (J. Kosobud, Maršík – Heller). Přihlíželo 170 diváků.
Milevsko: Pavel Dvořák – J. Kosobud, Vakoč, Petr, Martin Hejl – Komárek, Maršík – P. Novotný (78. Kálal), Sedlák (77. Paták), M. Málek – Marvan (60. Barda).
Olešník: Jirkal – Vařák, Studnička, Kalášek, Šahajda – Heller, Lafata – Kouba (65. Rožboud), Grobár, Šíma – Dudek (86. Štos).