Milevsko na úvod dostalo lekci od „nových“ Prachatic

MILEVSKO – Fotbalisté FC ZVVZ Milevsko dnes sehráli první přípravné utkání na novou sezonu v krajském přeboru, na domácí trávník si pozvali Prachatice. Tamní Tatran Prachatice, který v minulosti hrával i druhou ligu, se pro nadcházející ročník vrací do krajského přeboru. Místo do Lažiště tak fotbalisté FC ZVVZ Milevsko pojedou k mistrovským zápasům pod Libín. Oddíly Lažiště, Prachatice a Záblatí totiž budou nově vystupovat pod jednou hlavičkou právě prachatického Tatranu. V Lažišti se bude hrát pouze I. A třída jako Prachatice B a v Záblatí I. B třída jako Prachatice C. Milevšťáci začali trénovat v pátek 9. července a Prachatice pro ně byly prvním zápasovým testem.

Hosté ze Šumavy byli v utkání lepším týmem a po zásluze vyhráli 4:1, když zejména v první půli domácí tým i herně přehrávali. Čestný gól vzduchotechniků vstřelil Jakub Barda. Druhé přípravné utkání sehraje Milevsko netradičně už v pátek 23. července od 17.30 hodin doma proti diviznímu Jindřichovu Hradci.

FC ZVVZ Milevsko – FK Tatran Prachatice 1:4

(1:2). Branka Milevska: 36. Barda. Přihlíželo 50 diváků.

Sestava Milevska: Neužil – Stejskal, Vakoč, Marvan, Málek – Přibyl, Barda, Kortan, Bártík – Hadáček, Petr Dvořák. Střídali Sedláček, P. Novotný, Kálal, Süsmilich a Vašek, připraven byl náhradní gólman Michal Hejl.