Search
Close this search box.

MILEVSKO – Václav Kadlec, Ondřej Mazuch nebo brankář Marek Štěch. I tito bývalí vynikající profesionální fotbalisté a áčkoví či minimálně mládežničtí reprezentanti České republiky dorazili v sobotu v dresu Milína do Milevska, kde sehráli přípravné utkání proti domácím vzduchotechnikům. Hosté, kteří po podzimu i s hvězdnými posilami kralují Středočeskému krajskému přeboru, mají velké ambice a svou kvalitu potvrdili také v Milevsku. Domácí svěřenci trenéra Tomáše Smrčiny, pro něž byl tento zápas velkou prověrkou a nastaveným zrcadlem, v zápase drželi balon na svých kopačkách méně než soupeř, ale také dokázali být nebezpeční. První půle skončila nerozhodně 1:1, za Milevsko se prosadil z dálky po chybě v milínské rozehrávce Jakub Kortan. Po změně stran ale domácí výrazně prostřídali a inkasovali tři branky v rychlém sledu, první hned po 30 vteřinách druhé půle. Hosté ukázali ve finální třetině svou kvalitu a dokázali mnohem chladnokrevněji trestat domácí chyby. Na konečných 2:4 pak korigoval Šimon Kutil, který dorazil za záda brankáře svou odraženou střelu od tyče.

Pokud by něco mělo trápit trenéra Tomáše Smrčinu, mohou to být absence. S Milínem do zápasu nenastoupili kvůli zdravotním problémům třeba Lalák, Volf nebo potenciální posila Hušek a navíc musel být ze hřiště doslova odnesen po zranění kotníku Süsmilich.

Další přípravný zápas sehrají Milevšťáci v sobotu 17. února od 11.30 hodin na domácí umělé trávě proti Pelhřimovu, třináctému týmu divizní skupiny D.

FC ZVVZ Milevsko – TJ Ligmet Milín 2:4

(1:1). Branky Milevska: Kortan, Kutil.

Sestava Milevska: Michal Hejl – Pich, Marvan, Martin Hejl – F. Hadáček, Bártík, Süsmilich, Přibyl – Kálal, J. Hadáček, Kortan. Střídali Trkovský – Buriánek, Souček, Baštýř, Petřík a Kutil.