Milevsko na domácím memoriálu završilo zlatý hattrick

MILEVSKO – Tradičně poslední červencovou sobotu proběhl na milevském letním stadionu už pětadvacátý ročník turnaje O pohár FC ZVVZ Milevsko, který se hrál zároveň jako devátý ročník Memoriálu Jardy Dědourka, ve 30 letech tragicky zesnulého kamaráda a všestranného sportovce. Kromě domácího týmu byly pozvány manšafty FC Písek U19 (Česká liga dorostu), SK Spartak Příbram (I. A třída mužů, střední Čechy) a FC MAS Táborsko U19 (Česká liga dorostu), který doplnilo pár starších hráčů z B týmu. Milevská kabina prošla během léta proměnou – skončili Jiří Kosobud, Roman Maršík (Čimelice) a Lukáš Sedlák (Kovářov). Další hráči navíc v sobotu na memoriál nemohli dorazit, takže dostalo příležitost v dresu vzduchotechniků hlavně talentované mládí. Přesto Milevšťáci neporušili tradici posledních let a potřetí za sebou klání opanovali.

Nejlepším střelcem turnaje se navíc stal se třemi góly Matěj Volf rovněž z vítězného družstva. Stačily mu na to paradoxně tři proměněné pokutové kopy. Letošní ročník ozdobil svou účastí poprvé v historii turnaje i mezinárodní rozhodčí FIFA. Čerstvě se touto nálepkou může pyšnit rodák ze Strakonic Pavel Rejžek.

Výsledky: Semifinále: Milevsko – Písek U19 2:0 (Volf z pen., Hadáček), Táborsko U19 – Spartak Příbram 2:1 na penalty. Utkání o třetí místo: Spartak Příbram – Písek U19 2:3 na penalty. Finále: Milevsko – Táborsko U19 4:1 (Volf 2 obě z pen., Sedláček, Hadáček).

Konečné pořadí: 1. Milevsko, 2. Táborsko U19, 3. Písek U19, 4. Spartak Příbram.