Milevsko na Den fotbalu rozstřílelo Kamenný Újezd

MILEVSKO – Fotbalisté FC ZVVZ Milevsko v sobotu 23. července na Den fotbalu, kterým si místní klub připomínal všechny své bývalé hráče, kteří už nejsou mezi námi, přivítali Kamenný Újezd. Po výhře na neutrální půdě v Chyškách nad Jistebnicí (4:3) si pozvali domů vítěze I. B třídy a nováčka vyšší krajské soutěže A třídy, se kterým dorazili i dva exmilevští fotbalisté Petr Dvořák a Martin Štemberk. Oba se po poločase podělili na „domácí“ půdě o kapitánskou pásku, ale na soupeře z nejvyšší krajské soutěže jejich tým nestačil. Zejména po změně stran se zápas dohrával v exhibičním tempu a Milevsko po kvalitním výkonu rozstřílelo Kamenný Újezd 7:1 (2:1). Opět na sebe upozornil Daniel Petřík, novic v milevské ofenzívě dvě branky dal a na jednu přihrál. Další přípravný zápas sehrají Milevšťáci v sobotu 30. července na hřišti Semic, kde následně 13. srpna také odstartují krajský přebor.

Domácí fotbalisté neponechali nic náhodě a už v první čtvrthodině vstřelili dvě branky – nejprve v 10. minutě připravil míč do gólové pozice Petřík pro Hadáčka a o čtyři minuty později se prosadil sám Petřík po individuální akci a přesné střele za tyč – 2:0. První polovina utkání jinak ale ještě nabídla vcelku vyrovnanou podívanou. Milevští měli územní převahu a byli častěji v blízkosti branky soupeře i v držení balonu, ale hráči z Kamenného Újezdu ještě stíhali posouvat svůj obranný blok. Ke konci poločasu se navíc dočkali i snížení na 1:2. O gól se ale nepostaral exmilevský Petr Dvořák, nýbrž Aleš Černý, a protože jeho bratr Pavel v brance Milevska o poločase pustil mezi tyče svého nového kolegu Lukáše Laláka, vyšel z rodinného souboje s čistým štítem.

Lalák pak absolvoval po změně stran svou milevskou zápasovou premiéru a neinkasoval. Druhý poločas byl totiž jasně v režii Milevšťáků. Domácí měli mladší tým, což se postupem času v horkém počasí projevilo a tým z nižší soutěže zkrátka uběhali. V 57. minutě zvýšil na 3:1 dorážkou z úhlu devatenáctiletý Tomáš Pich a otevřel svůj střelecký účet v A týmu mužů. Touto brankou domácí zlomili odpor soupeře a v jasném závěru přidali další branky ještě opět Petřík a Kortan, Hejl a krásnou ranou křížem na zadní tyč Málek – 7:1.

V závěru si své premiéry za muže odbyli také mladíci z dorostu Štěpán Peterka a Jakub Vrchota. Milevsko tak opět ukázalo svůj potenciál a pozitivní vyhlídky pro příští sezonu, když by mělo mít o poznání širší i kvalitnější tým než loni. Proti Újezdu ještě chyběli tradiční členové sestavy jako Kosobud, Maršík, Kálal, rekonvalescent Kutil nebo čerstvý otec a kapitán Vakoč.

FC ZVVZ Milevsko – TJ Sokol Kamenný Újezd 7:1

(2:1). Branky: 14. a 63. (pen.) Petřík, 10. Hadáček, 57. Pich, 66. Kortan, 77. Hejl, 85. Málek – 27. Černý. Rozhodčí: Němec – Kaštánek, Černý.

Sestava Milevska: Pavel Dvořák – Pich, Martin Hejl, Marvan, Přibyl – Bártík, M. Málek – Kortan, Petřík, Souček – Hadáček. Střídali Lalák – Sedláček, Imbr, Peterka, Vrchota.