Milevsko krásnými góly otočilo první přípravu s Jistebnicí

MILEVSKO – První přípravné utkání před jarní částí krajského přeboru dnes odehráli fotbalisté FC ZVVZ Milevsko na domácí umělé trávě proti lídrovi nejnižší krajské soutěže I. B třídy z Jistebnice. Zápas byl výrazně ovlivněn povětrnostními podmínkami. V první půli hrála „po větru“ Jistebnice a dokázala si vypracovat jednobrankové vedení, když Milevšťákům z plné přípravy dělala velké problémy práce s míčem a balon jim často odskakoval od nohy. Po změně stran se ale úplně změnil i obraz hry. Marvan v 54. minutě vyrovnal a od té doby už se hrálo pouze na jednu bránu. Milevsko zvýšilo úsilí při napadání, nutilo unavené hosty k chybám v defenzívě a výsledkem byla otočka až na konečných 5:1. Druhé přípravné utkání sehrají vzduchotechnici v sobotu 12. února od 14 hodin opět doma proti divizním Sedlčanům.

Krásnými góly se o obrat ve skóre postarali zejména dvoubrankový Jaroslav Hadáček, jehož bomba z otočky do protější šibenice zajistila průběžné vedení 2:1, a následně trefou na 3:1 také navrátilec Ondřej Kosobud. Zkušený univerzál nastoupil za Milevsko poprvé po pěti a půl letech a promrzlým fanouškům se připomněl krásnou střelou zpoza vápna svou slabší levou nohou.

FC ZVVZ Milevsko – 1. FC Jistebnice 5:1

(0:1). Branky Milevska: 56. a 82. Hadáček, 54. Marvan, 62. O. Kosobud, 86. Barda.

Sestava Milevska: Neužil – P. Novotný, Vakoč, Marvan, Martin Hejl – Přibyl, O. Kosobud, Süsmilich, Kortan – Kutil, Hadáček. Střídali Michal Hejl – Kálal, Bártík a Barda.