Milevsko doplatilo na branky z posledních minut poločasů, Protivín je zachráněn

MILEVSKO – Po třech zápasech, ve kterých vybojovali jen bod, klesli fotbalisté Milevska na deváté místo a v neděli hostili doma v důležitém okresním derby Protivín. Přestože byli po většinu zápasu aktivnějším mužstvem, jak je v posledních domácích bitvách jejich zvykem, opět zbytečně rozdávali body. První půli měli vzduchotechnici jasně ve svých rukou a po necelých dvaceti minutách se brankou Petra Dvořáka ujali vedení, ale v poslední minutě úvodního dějství nabídli hrubou chybou v rozehrávce šanci Adamu Kasíkovi, který nezaváhal – 1:1. Také po změně stran měli domácí fotbalisté více ze hry. Zápas pak sice hodně ovlivnila červená karta pro střelce milevské branky Dvořáka po střetu s brankářem Hanusem, nicméně Milevšťáci byli i v oslabení nebezpečnější.

Obrovské šance měli zejména Maršík s Vakočem, ale protože je neproměnili, opět následoval trest v poslední minutě druhého poločasu a tedy i celého utkání. Svou druhou brankou dokonal obrat a definitivně zajistil záchranu Protivínu opět Kasík – 1:2. Fotbalisté Milevska naopak pokračují v nelichotivé domácí bilanci, před svými diváky vyhráli naposledy na konci března paradoxně s druhými Katovicemi.

Neděle 2. června: FC ZVVZ Milevsko – FK Protivín 1:2 (1:1). Branky: 19. Petr Dvořák – 45. a 90. Kasík. Rozhodčí: Kotalík – Přibyl, Klátil. DFA: Vladimír Eibl. ŽK: 3–4 (Vakoč, Komárek, Maršík – Bečvář, König, J. Vorel, Zach). ČK: 1–0 (68. Petr Dvořák). Přihlíželo 90 diváků.
Milevsko: Pavel Dvořák – Martin Hejl (46. Volf), Vakoč, Petr, J. Kosobud – Maršík, Komárek – Kálal (88. M. Novotný), Marvan (80. Paták), M. Málek – Petr Dvořák.
Protivín: Hanus – Uhlík, Vojta, König (71. Abatawa) – Zach, Moravec, Říha, Z. Vorel, Dan (46. Bečvář) – J. Vorel, Kasík.