Milevsko dominovalo, Čimelice aspoň poprvé skórovaly

MILEVSKO – Fotbalistům Milevska to na jaře doma pálí. Blatné nadělili sedmičku, Čimelicím v derby další čtyři góly. Milevšťáci měli před 19. kolem pod vedením trenérského dua Strnad – Janouch zatím vyrovnanou jarní bilanci – prohráli 2:3 v Prachaticích, doma rozstříleli 7:1 Blatnou a naposledy remizovali ve Strakonicích 1:1, když inkasovali až v samém závěru a odcházeli ze hřiště zklamaní. Co ale měly říkat Čimelice, které ještě pod milevským trenérem Smrčinou na jaře neuhrály ani bod, navíc nevstřelily ani gól. Padly 0:4 s Jankovem, 0:6 s Protivínem a naposledy 0:2 s Dražicemi. Favorit byl tedy jasný, a přestože platí, že derby nemá favorita, tak Milevsko vedlo už od druhé minuty a bleskově vykročilo za očekávaným a možná i tak trochu povinným vítězstvím. Na Čimelických momentálně leží deka a rychle inkasovaný gól jim rozhodně nepřidal. Domácí měli kontrolovaným výkonem zápas pevně v rukou – 4:1.

O první čimelický gól v jarní části se postaral Milevšťák v barvách Sika – Daniel Petřík. Domácí kouč Strnad navíc vytáhl za rozhodnutého stavu dalšího dorostence, tentokrát si svou premiéru v krajském přeboru odbyl David Imbr. Příští kolo jede Milevsko do Českého Krumlova a Siko doma hostí Osek, oba zápasy se hrají v sobotu 9. dubna od půl páté.

FC ZVVZ Milevsko – SK Siko Čimelice 4:1

(2:0). Branky: 2. a 67. Süsmilich, 39. Kortan, 76. Petr (pen.) – 72. Petřík. Rozhodčí: Polák – Jevčák, Macko. DFA: Vlastimil Šnajder. ŽK: 0–1 (Viták). Přihlíželo 71 diváků.

Milevsko: Dvořák – Kálal, Vakoč (41. Pich), Petr, Málek – Marvan, Bártík – Süsmilich (64. Souček), Kortan, Přibyl (78. P. Novotný) – Hadáček (78. Imbr).

Čimelice: Šípek – Klimeš, Maršík, Viták, Rambous – Nekl (86. Ulč), Hegenbart – Hák (62. Nosek), Říha (72. Dubský), Šťástka (82. Varhan) – Petřík.