MILEVSKO – Ani na třetí pokus to doma nevyšlo! Poprvé v této sezoně se fotbalisté Milevska představili v krajském přeboru na domácím přírodním trávníku, kde v rámci sedmého kola hostili v okresním derby Protivín. První dva zápasy sehráli svěřenci trenéra Tomáše Smrčiny kvůli rekonstrukci atletických tartanových sektorů a běžeckého oválu na umělé trávě. Stejně jako na Trhové Sviny a Jankov, tak ani na Protivín ale vzduchotechnici doma nevyzráli. Domácí, kteří měli v zápase více ze hry, se dostali do vedení po pěkné individuální akci Kortana, ale hosté se nevzdali a nakonec šťastně udeřili z pasáže, kdy měli několik standardních situací v krátkém sledu. Hrachovec totiž rozehrál rohový kop a míč se po lehké teči domácích obránců zastavil až v síti – 1:1. Za tohoto stavu pak měly oba týmy po jedné šanci, ale protože protivínský hráč mířil z nadějné pozice vedle a na druhé straně lob Filipa Hadáčka skončil na tyči, body se dělily po remíze, s níž byli mnohem spokojenější Protivínští.

Aktuálně mají fotbalisté Milevska po šesti odehraných zápasech na svém kontě devět bodů a jsou na deváté příčce tabulky. Další kolo sehrají v sobotu 23. září v nedalekých Dražicích (16.30), které na první bodový zisk po šesti kolech čekají.

FC ZVVZ Milevsko – FK Protivín 1:1

(0:0). Branky: 66. Kortan – 78. Hrachovec. Rozhodčí: Pečenka – Němec, Vejčík. DFA: Miroslav Brož. ŽK: 0–2 (Kozák, J. Vorel). Přihlíželo 150 diváků.

Milevsko: Michal Hejl – Pich (87. Baštýř), Vakoč, Marvan, Martin Hejl – Volf, Süsmilich (46. Bártík) – Kortan, Kálal (46. Souček), F. Hadáček – J. Hadáček.

Protivín: Váverka – Pícha, Zach, Nedvěd, Bečvář, Hrachovec (89. Sháněl), Abawata, Z. Vorel, J. Vorel, Kozák (62. Martin Říha), Petr.

Jan Kozák
asistent Milevska
Třetí domácí ztráta v řadě, to už je hrůzostrašné. Myslím, že jsme byli lepší, ale fotbal se hraje na góly, ne na držení míče a počet šancí. To po zápase nikoho nezajímá. Navíc nám je strašně líto, že doma nevyhráváme, když sem chodí tolik lidí, dneska byla zase plná tribuna. Gólová situace, po níž Protivín srovnal, vznikla z úplně zbytečné věci, kdy máme aut a najednou z toho uděláme roh pro soupeře. Pak to bráníme pozičně špatně, ale první věc je, že k tomu rohu vůbec nemělo dojít. Do této situace se dostáváme vlastními chybami. Samozřejmě vám nepřidá, že se zraní útočník, který do té doby dal pět gólů z osmi, ale musí to za něho vzít někdo jiný. Příležitosti máme, nicméně nedotáhneme je do konce. Zlobit se můžeme opět jen sami na sebe.

https://app.veo.co/matches/20230917-mil-pro-587b06fd/