Milevsko B vybojovalo bod, který ale nic neřeší

MILEVSKO – Po dvou prohrách na úvod jara čekala fotbalisty Milevska B další důležitá záchranářská bitva v sobotu doma proti Veselí nad Lužnicí. Rezerva vyběhla na trávník i se dvěma zkušenými posilami – na stoperu hrál Jiří Kosobud, který zítra nebude k dispozici A týmu, tak přišel pomoci o den dříve alespoň rezervě, a na hrotu útoku se představil František Koutník, dlouholetá opora divizního a později i krajského A týmu, která před začátkem sezony pověsila kopačky na hřebík. Samotné utkání příliš pohledného fotbalu nenabídlo a bylo znát, že se potkala dvě družstva ze spodních pater tabulky. V první půli byla o chlup lepší Lokomotiva, což potvrdil brankou do šatny Jan Bursík – 0:1.

Po změně stran se dlouho nic nestalo, až v 79. minutě se po centru z levé strany srazil exmilevský brankář ve službách Veselí Jakub Hejl se svým spoluhráčem Richardem Machem a míč se odrazil před milevského dorostence Víta Čunáta, který svým prvním gólem za dospělé srovnal na 1:1. Závěrečná desetiminutovka už patřila domácím, ale ti se o výsledkový zvrat snažili marně, takže si oba celky rozdělily po bodu, který v momentální situaci nic neřeší. Milevsko zůstává poslední a Veselí se od sestupového ohrožení také neodpoutalo.

FC ZVVZ Milevsko B – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 1:1 (0:1). Branky: 79. Čunát – 43. Bursík. Rozhodčí: Písek – Valeš, Kadlec. ŽK: 2–0 (Koutník, Mácha). Přihlíželo 37 diváků.