Milevsko B si v generálce proti Milínu připsalo svou první výhru

MILEVSKO – Třetí přípravné utkání pod novým trenérem Radkem Fialou sehrála milevská rezerva uplynulou sobotu s Milínem, účastníkem středočeské I. B třídy. Po dvou porážkách s Petrovicemi a Týnem nad Vltavou shodně v poměru 1:4 se nově poskládaný tým poprvé ukázal domácím příznivcům. V generálce skončil zápas opět 4:1, tentokrát už ale ve prospěch vzduchotechniků, kteří podali zejména v první půli nejlepší výkon přípravy a vytvořili si po brankách Jakeše se Štemberkem dvougólový náskok – 2:0. Chvilku po změně stran pak ještě zvýšil Kutil – 3:0. Poté sice svěřenci trenéra Fialy lehce polevili v defenzívě a nabídli tak hostům několik šancí i jeden laciný gól, ale vítězství už si vzít nenechali. Naopak skalp středočeského soupeře v závěru svým druhým gólem ještě pojistil Kutil, který jednoduchým zakončením do prázdné brány zužitkoval dobré napadání sobotního kapitána Štemberka – 4:1.

Právě s aktivní hrou plnou pohybu a nasazení, tedy způsobem hry, kterým se prezentovali pod koučem Fialou už dorostenci, chtějí mladíci z milevského B týmu vyrukovat do krajské I. B třídy. Nejstarším hráčem rezervy bude šestadvacetiletý stoper Václav Mácha, kolem něho budou zhruba dvacetiletí a mladší fotbalisté. V neděli 18. srpna už Milevsko B vstoupí do soutěže domácím zápasem proti Řepči (17).

Sobota 10. srpna
FC ZVVZ Milevsko B – TJ Ligmet Milín 4:1 (2:0). Branky Milevska: 55. a 83. Kutil, 18. Jakeš, 41. Štemberk. Rozhodčí: Ťupa.
Sestava Milevska B: Hron – O. Dvořák, Mácha, F. Milaberský, Voj. Charypar – Jakeš, D. Milaberský, Süsmilich, Štemberk – Kutil, Sedláček. Střídali Mára – Bártík, Souček.