Milevsko B po obrátce otočilo stav a napravilo kanára

MILEVSKO – Reparát zvládli za tři body. S cílem napravit nálož z minulého víkendu na hřišti Meteoru Tábor B (6:0) šli fotbalisté rezervy Milevska do dnešního utkání proti Větrovům. Svěřenci trenéra Petra Češky drželi otěže a měli v utkání herní převahu, ale přesto pro ně vývoj nebyl ideální. V jedenácté minutě totiž neproměnil penaltu kapitán Čanda a na druhé straně za pár minut z nenápadného útoku poslal Větrovy do vedení Smrž – 0:1. Milevsko B tak čekala po změně stran těžká šichta, ale nakonec domácí svou herní převahu přece jen proměnili ve tři body – v 55. minutě nejprve vyrovnal pendl z krajského A týmu Richard Bártík a na začátku závěrečné desetiminutovky dokonal obrat Miroslav Dvořák – 2:1.

FC ZVVZ Milevsko B – SK Kavas Větrovy 2:1

(0:1). Branky: 55. Bártík, 81. Dvořák – 17. Smrž. Rozhodčí: Mráz – Handšuh, Bulín. DFA: Matěj Toucha. ŽK: 1–3 (Kálal – Lachout, Ševčík, Weinzettel). Přihlíželo 50 diváků.

Milevsko B: Mára – P. Peták, F. Milaberský, Čanda (89. Buriánek), Keřka – Michal Mladý, Kálal, Bártík, Imbr (70. Baštýř) – Miroslav Dvořák (90. Miklavčič), Brož (78. Kříž).

Větrovy: Kümmel – Lachout (55. Falada), Michal Dvořák (78. Trnka), Klejna, Hera, Vaněk (66. Voborský), Smrž, Weinzettel, Doucha (61. Dušek), Jašek, Ševčík.

Hodnocení trenéra Češky:

Věděli jsme, že nás nečeká lehké utkání, ale i přesto jsme šli do utkání s tím, že chceme vyhrát a trochu povyskočit v tabulce. Od začátku utkání jsme měli herní převahu, ale bohužel jsme neproměnili penaltu a soupeř nás z prvního náznaku šance trestal. Během druhého poločasu jsme pokračovali v aktivní hře a po zásluze jsme otočili vývoj utkání. Kluci zaslouží pochvalu, že je ten, trošku smolný, začátek nesrazil a dokázali urvat všechny tři body.