Milevské mládí v první půli přejelo chyšeckou zkušenost. Sedláček dal čistý hattrick

MILEVSKO – Druhé kolo nejnižší krajské soutěže I. B třídy, skupiny C proti sobě v neděli svedlo dva celky, které do soutěže minulý víkend vstoupily správnou nohou – Milevsko B v jiném regionálním derby udolalo Božetice nejtěsnějším rozdílem 1:0, zatímco nedělní hosté z Chyšek v prvním kole doma načepovaly Kestřanům potupnou desítku – 10:0! Na další čisté konto ale mohli hosté z Chyšek zapomenout hned v šesté minutě, kdy po krásné individuální akci zakončené efektním i efektivním lobem otevřel skóre Sedláček – 1:0. Domácí byli v první půli lepší, hráli rychle a svými svižnými náběhy trápili hostující obranu. Sedláček navíc neměl dost, do přestávky přidal ještě dva góly a zkompletoval tak čistý hattrick – 3:0.

Po změně stran už se zápas prakticky jen dohrával, domácí výrazně prostřídali a šanci dostali další hráči. Hostům z Chyšek zase chyběli nejen zranění matadoři Kukač s Kosíkem, kteří nuceně střídali už v průběhu první půle, ale také fyzické a morální síly. Pouze čestnou brankou snížil v závěru na konečných 1:3 Jiří Barda. V tu dobu už ale bylo o vítězi prakticky rozhodnuto.

FC ZVVZ Milevsko B – FC Chyšky 3:1

(3:0). Branky: 6., 36. a 40. Sedláček – 81. Jiří Barda. Rozhodčí: M. Mráz – Pánek, Smola. ŽK: 0–1 (R. Vačlena). Přihlíželo 91 diváků.

Milevsko B: Hron – Štemberk, F. Milaberský, Martin Hejl, Keřka (62. Pecka) – M. Dvořák (64. Jakeš), F. Doubek, Květ (76. Reiniš), Martin Mladý – Sedláček (72. Pelikán), Kutil (51. V. Brož).

Chyšky: Hoferek – V. Petřík (64. M. Petřík), R. Vačlena, J. Málek, M. Prášek – Vaverka, Kukač (25. O. Vačlena) – Lívanec, Jiří Barda, V. Kosík (34. Brož) – Šimák.