Milevská rezerva s největší pravděpodobností sestoupí

MILEVSKO – Sestup do nejnižší krajské soutěže se zdá být zpečetěn. Na výhru čekali fotbalisté Milevska B od začátku jarní části až do minulého kola, kdy v bláznivém utkání přestříleli Novou Včelnici 4:2, ale nakonec jim s největší pravděpodobností tohle vítězství nic platné nebude. Uplynulou sobotu totiž svěřenci trenéra Františka Doubka opět na domácím hřišti podlehli Plané nad Lužnicí. Duel dvou do té doby tabulkově nejslabších týmů soutěže rozhodly hned úvodní minuty, hostující Sokol vedl po necelé čtvrthodině o dvě branky a mohl kontrolovat celý vývoj. Nakonec si zkušení Planští náskok s přehledem pohlídali, domácí mužstvo de facto nepouštěli do šancí a v úvodu druhé půle naopak svůj náskok ještě o gól navýšili na konečných 0:3.

Planá se vítězstvím posunula výš, drží naději na záchranu a na předposlední pozici odsunula Meteor Tábor. I na ten už ale Milevsko B ztrácí osm bodů a ve hře je posledních devět, s největší pravděpodobností už je tak o osudu vzduchotechniků a sestupu do nižší I. B třídy rozhodnuto. Další utkání sehrají svěřenci kouče Františka Doubka v neděli 2. června do 17 hodin na trávníku Nemanic.

FC ZVVZ Milevsko B – TJ Sokol Planá nad Lužnicí 0:3 (0:2). Branky: 3. Šmídmajer, 14. Pěknic, 46. Hrubý. Rozhodčí: Nedvěd – Průchová, Hnilička. DFA: Luděk Kučera. ŽK: 3–1 (Koutník, Paták, Masopust – Šmídmajer). Přihlíželo 30 diváků.
Milevsko B: Vanýsek – P. Novotný, M. Novotný, Masopust, F. Milaberský (77. Mácha) – Pinc (61. Štemberk), Kálal, Koutník, Římanek (71. Sedláček) – Jakeš (46. Kutil), Paták.
Planá nad Lužnicí: Hnilička – M. Novák, Štiak, Anděl, Handrejch – Hrubý, Janovský, Pospíchal (90. Drtina), Roztočil – Pěknic, Šmídmajer.