Milevská rezerva byla v derby šťastnější, hrdinou gólman Hron

BOŽETICE – Hned první den nové sezony v nejnižší krajské soutěži nabídl úvodní derby dvou manšaftů z milevského regionu – do Božetic přijela rezerva Milevska. Pikantní duel, ve kterém si odbyl svou mistrovskou premiéru na lavičce hostí trenér Jan Růzha, přinesl divákům bojovný fotbal, ve kterém si více vyložených příležitostí vypracovali domácí. Nakonec to ale byli hosté z nedalekého Milevska, kdo si odvezl domů všechny tři body. Božetičtí fotbalisté totiž vyhořeli v koncovce a snad pět stoprocentních brankových příležitostí jim zneškodnil vynikající brankář Vít Hron. Svými zákroky tak dal týmu šanci myslet na vítězství, kterou využil v 86. minutě Šimon Kutil a po šikovném uvolnění kolem obránce a chladnokrevném zakončení vystřelil svému týmu výhru v derby 2:1.

Premiéra Jana Růzhy na lavičce tak skončila vítězstvím, ale ani jeho trenérský protějšek Martin Zeman nemusel vyloženě smutnit. Co se týče herní stránky, odvedli jeho svěřenci mnohem lepší práci, než v nedávných přípravných zápasech, kde šli od porážky k porážce.

TJ Božetice – FC ZVVZ Milevsko B 1:2

(0:0). Branky: 69. Josef Fara – 47. Koutník (pen.), 86. Kutil. ŽK: 0–0. ČK: 0–0. Rozhodčí: Křížek – Hladík, Šika. Přihlíželo 99 diváků.

Božetice: Vácha – Jan Fara, Němec, F. Horek, F. Stejskal – Pecka, Pinc, Csanda, Došek – J. Suchan (60. Podlipský), Josef Fara.

Milevsko B: Hron – F. Milaberský (82. Reiniš), Mácha, Bulín – Štemberk, Koutník, Květ, Pich (84. Mára) – Brož, Kutil, Martin Mladý.