Search
Close this search box.

MILEVSKO – Výkon solidní, ale body doma nezůstaly! Fotbalisté Milevska v sobotu chtěli navléknout na vítěznou sérii třetí korálek, nicméně po Týnu nad Vltavou a Jankově je čekal o poznání těžší soupeř. Malše Roudné na jaře zapsalo před vzájemným zápasem čtyři výhry a jedinou porážku v Protivíně, z města vzduchotechniky si pak odvezlo už páté vítězství. Domácí dělali svému soupeři v první půli problémy vysokým napadáním, nutili ho k chybám a také se dostali do vedení, když proměnil Volf penaltu. Náskok ale trestuhodně nedokázali udržet do přestávky. Po chybné malé domů a následných zmatcích došlo k faulu i ve druhém vápně a pokutový kop využil také roudenský Kadlec. Asi klíčový moment zápasu následoval hned po přestávce. Milevsko se nedokázalo déle udržet na remízovém stavu, naopak rychle otočil výsledek Vávra. Domácí si ještě vytvořili pár slušných šancí, ale Pich v ideální pozici netrefil dobře míč a Huškův pěkný přímý kop vytáhl ze šibenice Hřebejk. Poté se prosadil z přímáku na druhé straně Wohlgemuth a na další zdramatizování už Milevští neměli síly. Kortanova křížná hlavička sedm minut před koncem skončila těsně mimo a Roudné si tak pojistilo vítězstvím 3:1 třetí místo v soutěži.

věřenci trenéra Tomáše Smrčiny na domácím hřišti potvrdili, že se jim proti fotbalovějším týmům hraje lépe než proti urputným bojovníkům. Za solidní výkon se ale tentokrát bodové odměny nedočkali.

Aktuálně mají fotbalisté Milevska po 21 odehraných zápasech na svém kontě 33 bodů. Horní čtveřice už se ale výrazně odděluje a s největší pravděpodobností budou vzduchotechnici ve zbytku sezony maximálně hájit své současné umístění před celky pod nimi. Další kolo sehrají v sobotu 27. dubna v okresním derby na hřišti Protivína (15).

FC ZVVZ Milevsko – TJ Malše Roudné 1:3

(1:1). Branky: 37. Volf (pen.) – 42. Kadlec (pen.), 49. Vávra, 63. Wohlgemuth. Rozhodčí: Brych – Dunovský, Němec. DFA: Miroslav Brož. ŽK: 2–4 (Volf, Pich – Hřebejk, Míka, Vogl, Wohlgemuth). Přihlíželo 80 diváků.

Milevsko: Michal Hejl – Pich, Vakoč (57. Hušek), Marvan, Přibyl – Marvan, Kálal (79. Süsmilich) – Souček (87. Martin Hejl), Bártík (67. Kortan), F. Hadáček – J. Hadáček.

Malše Roudné: Hřebejk – Vogl (85. Cepák), Wohlgemuth (70. Malý), Zach, Míka (89. Vařil), Kadlec, Šrámek (89. Michálek), Zachař, Zíka, Vlk, Vávra (81. Benda).

Hodnocení trenéra Tomáše Smrčiny
Nekvalita v zakončení a hloupé chyby
Myslím, že jsme odehráli slušný zápas, mělo to dobré parametry. Věděli jsme, co bude chtít Roudné hrát, připravili jsme se na to a kluci naše pokyny plnili. Chtěli jsme je rychle dostupovat, presovat a nedat jim metr hřiště. Věděli jsme, že když zacouváme na půlku, tak oni mají takovou kvalitu, že jsou schopni to sehrát i na malém prostoru. Naopak pod presinkem mají trochu problémy při přechodu z obrany do zálohy. Tahle taktická varianta nám vycházela. Vytvořili jsme si celkem dost šancí, bohužel se projevila naše nekvalita v zakončení. Nemyslím, že bychom v zápase byli horší, ale když uděláme dvě tak hloupé chyby a posadíme soupeře na koně, tak to tak kvalitní tým potrestá. Dneska tedy nerozhodla větší fotbalová kvalita, ale chyby. Oni udělali jednu, my minimálně dvě. Potvrdili jsme si, že se nám hraje lépe proti těmto týmům, než proti těm, které stojí v deseti na vápně, do nich se těžko dostáváme. Na druhou stranu tyto manšafty hrají stejný fotbal i proti Olešníku nebo právě Roudnému a ty si s tím poradí. Pokud se s nimi chceme měřit a nahánět špičku, tak se to musíme také naučit a prostě být vepředu kvalitnější.