Lafata do Milevska nepřijel. Domácí přesto těsně padli

MILEVSKO – Fotbalisté Milevska zahájili domácí třízápasovou sérii nedělním utkáním devátého kola krajského přeboru proti Olešníku, tentokrát bez legendárního střelce Davida Lafaty. Oslabení hosté v Milevsku nepotvrdili pověst jednoho z nejfotbalovějších celků soutěže, vycházeli zejména z obranného bloku, ale jak jim dvěma zbytečnými chybami nabídli domácí střelecké pozice, ukázali Toth a Dudek smrtící koncovku. Naopak Milevsko na finální fázi doplatilo – za svůj výkon si minimálně neprohrát svěřenci trenéra Strnada zasloužili, byli v zápase aktivnější a měli více šancí, ale za umělecký dojem se body nedávají a závěrečný tlak alespoň k vyrovnání nevyužili – 1:2.

Velkým problémem je pro Milevsko ztráta až pěti hráčů – Hejl musel být vyškrtnut ze sestavy už po rozcvičce, tři hráči v průběhu odešli ze hry kvůli zdravotním problémům (Kortan, Bártík, Vakoč) a ve vyhroceném závěru byl ještě současně s hostujícím Tomáškem vyloučen Marvan, když strčil do brankáře a stoper Olešníku se proti němu v roli mstitele ohnal pěstí. Oba tak čeká automatický trest.

FC ZVVZ Milevsko – FK Olešník 1:2

(0:1). Branky: 75. Barda – 38. Toth, 50. Dudek. Rozhodčí: Peterka – Brom, Panský. DFA: Jaromír Chlaň. ŽK: 2–2 (Barda, Hadáček – Nýdl, Rys). ČK: 1–1 (90. Marvan – 90. Tomášek). Přihlíželo 111 diváků.

Milevsko: Dvořák – Kálal, Vakoč (63. Süsmilich), Marvan, Málek – Souček, Barda, Bártík (46. P. Novotný), Kortan (11. Přibyl) – Hadáček, Velek (78. M. Novotný).

Olešník: Miřátský – Miklík, Heller, Tomášek, Nýdl (68. Rys) – Beko (58. Rožboud), Štěch, Nohava, Šíma – Dudek, Toth.