Jaroslav Paták poslal Hlubokou dvěma góly do nižší soutěže

MILEVSKO – Fotbalisté Milevska si mohli po poslední výhře v Želči zhluboka oddychnout, když si kolo před koncem zajistili definitivní záchranu v nejvyšší krajské soutěži pro příští sezonu. Rozlučku se sezonou proti o záchranu bojující Hluboké si tak mohli užít bez vážnějších starostí. V první půli byli uvolněnější domácí lepší a dvěma góly Patáka si vypracovali náskok 2:0. Hluboká ale brankou Říhy do šatny snížila a po změně stran, kdy hráli Milevští možná až příliš lehkovážně, si vytvořila tři obrovské šance. Zejména Křiváček s Kösslem ale totálně pohořeli v zakončení, když z malého vápna nedokázali trefit odkrytou branku a vyrovnat. Trest přišel na druhé straně v nastavení, kdy vsítil svou první branku v dospělém fotbale střídající dorostenec Jaroslav Sedláček – 3:1.

Milevšťáci tak rázně zamítli spekulace, že by třeba mohli vypustit poslední utkání, ve kterém už jim šlo de facto jen o čest a před večerní dokopnou si zlepšili náladu druhou výhrou v řadě na závěr sezony. Velmi náročný a vyrovnaný ročník nakonec završili na osmé příčce pouhý bod od páté Třeboně. Mise hlubockého trenéra Libora Žáka, který v průběhu sezony vystřídal na lavičce zkušeného Františka Cipra, naopak skončila neúspěchem a Hluboká se po letech loučí s nejvyšší krajskou soutěží.

FC ZVVZ Milevsko – TJ Hluboká nad Vltavou 3:1 (2:1). Branky: 11. a 39. Paták, 91. Sedláček – 43. Říha. Rozhodčí: Kaštánek – Krauskopf, Krčín. DFA: Josef Vrzal. Bez karet. Přihlíželo 100 diváků.