Jakub Barda v aktuálním vydání hodnotí dosavadní přípravu. Je kouč Strnad náročný?

MILEVSKO – V aktuálním vydání Milevských novin ze středy 5. února se dočtete mimo jiné to, jak fotbalisté FC ZVVZ Milevsko po pár týdnech volna vstoupili 17. ledna do zimní přípravy. Zatím dostávají od trenéra Miroslava Strnada hodně zabrat, své o tom ví také sedmigólový podzimní střelec Jakub Barda. „Už začínám uvažovat o nějakém zranění, které by mi vydrželo až do začátku sezony,“ smál se Barda po úvodních náročných dávkách přípravy. První přípravné utkání sehrají Milevšťáci už tuto sobotu 8. února od 14 hodin doma proti Vodňanům. Tým kouče Františka Bicana je po podzimu sedmý v áčkové skupině I. A třídy.

Přípravu jste zahájili ve druhé polovině ledna, jak jste si užil několik týdnů volna bez fotbalu?
Většinu volného času jsem věnoval rodině. Zimní pauza je delší, takže si ji všichni hráči užívají. Každopádně jak to tak bývá, jakmile se příprava blíží, tak už se zase všichni těšíme na kolotoč fotbalu.

Co jste zatím absolvovali během uplynulých dvou týdnů přípravy, dává vám trenér Strnad hodně zabrat?
Trenér nám dává hodně zabrat vždycky, proto už začínám uvažovat o nějakém zranění, které by mi vydrželo až do začátku sezony. Začátek zimní přípravy je v našem podání klasický, je to spíše o běhání a o nabírání fyzické síly.