Milevsko si smlslo na poslední Plané

Porážku z posledního kola v Protivíně (0:2) napravili fotbalisté Milevska v sobotu 1. dubna, kdy v utkání 19. kola Ondrášovka krajského přeboru porazili poslední tým tabulky z Plané nad Lužnicí hladce 3:0. Domácí manšaft byl od úvodních minut lepší a k vítězství ho nasměroval už po 20 minutách hry kapitán Jakub Barda – 1:0. Hostující outsider, který si za celý zápas prakticky nevytvořil žádnou brankovou příležitost, byl ve hře o body až do 69. minuty, kdy František Koutník proměnil v pojišťující druhý gól Komárkům rohový kop – 2:0. Druhá branka už bojujícího a houževnatého soupeře definitivně zlomila. Tečku za hladkým vítězstvím udělal svým druhým gólem v zápase opět Barda, jenž v 82. minutě potrestal ze značky pokutového kopu hloupý faul na Koutníka. Na postavení obou týmů v tabulce se však nic nemění, Milevsko zůstává i po sobotním vítězství desáté. Planá, kterou trénuje bývalý fotbalista Milevska Radim Hešík, je nadále připoutána ke dnu tabulky. 

FC ZVVZ Milevsko – TJ Sokol Planá nad Lužnicí 3:0 (1:0). Branky: 20. a 82. (pen.) Barda, 69. Koutník. ŽK: 2–3 (Barda, Koutník – Anděl, Štiak, Fořt). Rozhodčí: Jarolím – Koranda, Žemlička. DFA: Vlastimil Šnajder. Přihlíželo 55 diváků.
Milevsko: Pavel Dvořák – M. Novotný, Vakoč, J. Kosobud, P. Novotný – Sedlák, Marvan, Komárek, Barda (87. Pinc) – Koutník (88. Reiniš), Šimák (78. Alexa).
Planá nad Lužnicí: Fajfrlík – Sedláček, Anděl, Fořt, Handrejch (87. Jílek) – Janovský, Pösinger, Pospíchal, Štiak – Do Trung (56. Římanek), Trčka.