Search
Close this search box.

MILEVSKO – Sedmkrát skórovali a poprvé v přípravě udrželi čisté konto. Fotbalisté Milevska si ke generálce na start krajského přeboru pozvali třetí tým béčkové skupiny I. A třídy Sokol Sezimovo Ústí a zdá se, že vyladili formu dokonale. Poslední herní test svěřenci trenéra Tomáše Smrčiny nad ambiciózním celkem, který by se možná také rád vrátil do přeboru, jednoznačně ovládli. Po oťukávací čtvrthodině jasně převzali otěže utkání a na hřišti dominovali. Kromě prvního čistého konta pro milevskou defenzívu, která se občas v přípravě nevyvarovala pár zbytečně inkasovaným brankám, udělalo trenérskému týmu radost, že hráči přenášejí do zápasů to, čemu se věnují na trénincích. Hned několik branek vstřelili vzduchotechnici třeba po pohledných akcích na krajích hřiště a následných centrech do „kapsy“ mezi obránce soupeře a brankáře. Z totožných akcí Milevsko skórovalo hned několikrát, jednou si navíc srazili hosté míč sami do vlastní sítě – 7:0.

V přípravném období Milevšťáci čtyřikrát vyhráli, jednou remizovali a jednou prohráli. Zaznamenali pozitivní skóre 28:13, nejlepšími střelci přípravy se stali tři čtyřgóloví střelci Jaroslav Hadáček, Jakub Kortan a Daniel Petřík. Jarní část přeboru začnou vzduchotechnici v neděli 17. března na hřišti Strakonic. Po podzimní části jsou na pátém místě soutěže, soupeř od Otavy je devátý. Přeboru vládne Hluboká nad Vltavou, která se netají svými ambicemi a cílí na postup do celostátní divize.

Nejlepší střelci milevské přípravy: J. Hadáček, Kortan, Petřík po 4, Souček 3, Kálal, Baštýř po 2, Přibyl, Kutil, F. Hadáček, Martin Hejl, Imbr, Hušek, Süsmilich, Kotrba, vlastní po 1.

FC ZVVZ Milevsko – TJ Sokol Sezimovo Ústí 7:0

(3:0). Branky Milevska: Souček 2, Kálal 2, J. Hadáček, Petřík, vlastní.

Sestava Milevska: Michal Hejl – Pich, Vakoč, Marvan, F. Hadáček – Souček, Volf, Kálal, Přibyl – Petřík, Kortan. Střídali Martin Hejl, Bártík, Hušek, J. Hadáček, Süsmilich, Baštýř.