Memoriál Jardy Dědourka: Ligová mládež zastínila krajské týmy dospělých

MILEVSKO – V sobotu 15. července proběhl na milevském letním stadionu už 22. ročník Poháru FC ZVVZ Milevsko, který se uskutečnil zároveň jako 6. ročník Memoriálu Jardy Dědourka. Zálusk na dovršení zlatého hattricku si dělalo Táborsko, které vyhrálo poslední dva ročníky. Zlatý trojzubec nakonec skutečně ukořistilo, když ovládlo oba sobotní zápasy. V minulých letech přitom Táborští absolvovali Pohár FC ZVVZ Milevsko s mnohem zkušenějšími výběry a zvučnějšími jmény, své soupeře na milevském trávníku vyučovali třeba brankář Martin Blažek nebo stoper Jan Chotovinský. Táboráci ale nenašli přemožitele ani tentokrát, kdy do Milevska poslali ligovou devatenáctku. Druzí skončili mladíci z Písku a až za finálovými soupeři byli účastníci krajského přeboru mužů. Třetí příčku braly Čimelice a poslední skončilo domácí Milevsko, které navíc na turnaji nedalo ani gól.

Výsledky: Semifinále: Milevsko – Písek 0:2, Čimelice – Táborsko 1:2. Utkání o 3. místo: Čimelice – Milevsko 1:0. Finále: Písek – Táborsko 3:5.

Konečné pořadí: 1. FC Táborsko kombinované, 2. FC Písek kombinované, 3. SK Siko Čimelice A, 4. FC ZVVZ Milevsko A.

Týmy na turnaji představily také několik potenciálních posil pro blížící se ročník 2017–18. Jednou z nich je Martin Petr, který plánuje návrat z Želče do Milevska. Nemohl tedy uniknout rozhovoru pro týdeník Milevské noviny

Mezi zápasy byl zápas přípravek a nakonec odměněn medailemi za minulý ročník.