Search
Close this search box.

MILEVSKO – Sedm bodů. Takový mají aktuálně fotbalisté Milevska náskok na hejno pronásledovatelů v boji o konečné páté místo krajského přeboru. Právě to bude pravděpodobně ve zbytku sezony pro celky z lepšího středu maximem, protože první čtveřice celků už bodově odskočila. O náskoku rozhodlo Milevsko v dnešním utkání vloženého 30. kola, když na Den vítězství porazilo v přímém souboji Mirovice v okresním souboji 2:1. Aktuálně jsou Milevšťáci pátí se ziskem 40 bodů, pod nimi se na 33 bodech srovnala trojice Protivín, Strakonice a Mirovice. Ve víkendovém kole jede Milevsko do Olešníka (sobota, 17) a Mirovice čeká ve stejném termínu bitva na hřišti Trhovým Svinů.

První poločas orámovaly góly na obou stranách. Domácí měli bleskový start a hned ve druhé minutě otevřel skóre Jakub Kortan. Když už se zdálo, že jiná branka v první půli nepadne, Mirovičtí ale udeřili během jediné nastavené minuty. Při nákopu dopředu vyplaval mezi obranou a brankářem Milevska Petr Dolejš a chladnokrevně zakončil – 1:1.

Také ve druhé půli se hrálo spíše na útočné polovině Milevských, kteří se ale nemohli dostat do dobře organizované obrany okresního rivala. O vítězství nakonec rozhodla v celkem vypjatém utkání, kdy se emoce z tribuny přenášely až na hřiště, hraniční situace ze 69. minuty. Po kolmici domácích se za míčem nejprve rozeběhl z ofsajdového postavení Petřík, čímž mohl ovlivnit obránce soupeře, ale následně zastavil svůj pohyb a Hadáček se střelcem rozhodující trefy Janem Huškem dohráli do gólové tečky – 2:1.

Hosté ještě mohli vyrovnat, když Vakoč nedosáhl na centr, jen ho prodloužil za sebe a před Hejlem byl nekrytý Štochl, ale v obtížné pozici zblízka přestřelil.

FC ZVVZ Milevsko – SK Mirovice 2:1

(1:1). Branky: 2. Kortan, 69. Hušek – 45+1. Dolejš. ŽK: 1–3 (Bártík – M. Viták, Dolejš, Císař). Rozhodčí: Mrosko – Leiš, Valeš. DFA: Vladimír Eibl. Přihlíželo 250 diváků.

Milevsko: Michal Hejl – Pich, Vakoč, Volf, Přibyl – Bártík (82. Süsmilich), Kotrba – Souček (86. Martin Hejl), Hušek (74. Marvan), Kortan (62. Petřík) – J. Hadáček (89. Baštýř).

Mirovice: Čejdík – Mařík, Dolejš, R. Převrátil (80. Král), Císař, Vondrák, Husar, M. Štochl, Kocourek, M. Viták, J. Viták.