Fotbalisté Milevska začali vítězně, Petřík hned útočil na hattrick

CHYŠKY – Na neutrálním a výborně připraveném hřišti v Chyškách sehráli fotbalisté Milevska v sobotu večer první přípravné utkání na novou sezonu. Soupeřem jim byl suverén céčkové skupiny I. B třídy a nováček A třídy z Jistebnice. Svou zápasovou premiéru si za Milevsko odbyli nováčci Daniel Petřík a Roman Maršík, který vzduchotechniky nakonec rovněž posílí po konci Čimelic v kraji. Za Jistebnici naopak ještě nenastoupil na Milevsku dobře známý Miloslav Fara, který byl poslední sezony lídrem a kapitánem Božetic. Nyní má být oporou nováčka I. A třídy. Milevsko v první přípravě ukázalo i díky posilám velmi dobrou hru dopředu – dvakrát se střelecky prosadili Jaroslav Hadáček i právě novic Daniel Petřík, který dokonce útočil na hattrick, ale od ještě tučnějšího příspěvku do týmové kasy jej „uchránila“ tyč. Zároveň ale tým kouče Miroslava Strnada trápila okénka v defenzívě, čehož Jistebnice využila a dlouho jednoznačný zápas v závěru zkorigovala ze stavu 4:1 na konečných 3:4.

Soupeř Milevska i v oslabeném složení, jak je ostatně na této úrovni normální u všech celků, ukázal potenciál a může čeřit vody i ve vyšší soutěži. Další přípravný zápas sehrají Milevšťáci v sobotu 23. července v rámci milevského Dne fotbalu od 17 hodin proti Kamennému Újezdu.

FC ZVVZ Milevsko – 1. FK Jistebnice 4:3

(2:1). Branky: Hadáček 2, Petřík 2.

Sestava Milevska: Hejl – Kálal, Vakoč, Marvan, Pich – Maršík, Petřík – Přibyl, Sedláček, Souček – Hadáček. Střídali M. Málek, Novotný, Imbr.

Chyšečtí vzali Milevšťáky za vlastní, teď by potřebovali pomoct. Výborně připravený trávník a naražený sud piva speciálně pro tento přátelský zápas, protože soutěž začíná až za několik týdnů – Milevšťáci měli pro své hostitele z Chyšek jen slova chvály. Teď by ale sami Chyšáci potřebovali na hřišti pomoct – na zápasy A týmu klub shání obsluhu nebo pomocníky do bufetu. Pokud byste měli zájem pomoct, můžete se hlásit jednateli oddílu Michalu Vačlenovi (739 053 344).