Fotbalisté Milevska stále čekají na první jarní vítězství

MILEVSKO – Čekání na první jarní vítězství trvá dál! Fotbalisté Milevska v prvních třech jarních kolech vstřelili jen jediný gól a mají jediný bod. Po domácí prohře se Semicemi a remíze v Trhových Svinech v neděli do města vzduchotechniky dorazil první Jindřichův Hradec, se kterým se na podzim svěřenci trenéra Miroslava Strnada rozešli smírně a naprosto vyrovnaný duel byl k vidění i tentokrát. Místy byli domácí fotbalově i lepší, ale bohužel se opět potvrdilo, že to aktuálně Milevským „nelepí“ a ve finální fázi se vyloženě trápí. Naopak hosté prokázali zkušenost a možná i s malou dávkou štěstí udělali další krok za kýženým postupem do celostátní divize, když využili dvě zaváhání v domácí defenzívě a vyhráli 2:0.Nyní navíc čeká vzduchotechniky náročná série tří venkovních utkání za sebou. V příštím kole mají Milevšťáci další šanci na jaře poprvé zvítězit na trávníku o záchranu bojujícího Jankova (neděle 2. dubna, 16.30).
FC ZVVZ Milevsko – FK Jindřichův Hradec 1910 0:2
(0:0). Branky: 62. Waník, 91. Strejček. Rozhodčí: Novotný – Mach, Kaštánek. ŽK: 1–5 (Kálal – Rejthar, Madar, Mischnik, Šmíd, Völfel). Přihlíželo 140 diváků.
Milevsko: Neužil – Kálal (72. Pich), Vakoč, Kosobud, Málek – Souček (46. Bártík), Marvan (86. Baštýř) – Kortan, Petřík, Přibyl (72. Süsmilich) – Hadáček.
Jindřichův Hradec: Hulík – Blažek (46. Madar), Koktavý, Rejthar, Hauser – Toman (90. Jaroš), Waník, Škarda (90. Strejček), Votava (90. Petr) – Šmíd (87. Völfel), Mischnik.
Miroslav Strnad, trenér Milevska
Myslím, že jsme byli lepším týmem, ale chybělo nám pomyslné štěstíčko v koncovce, prostě se to k nám na jaře zatím neodráží a často nám chybí centimetry, abychom dorazili nějaký míč do brány. Nedaří se nám ve finální fázi, herně to opticky až tak špatné není. Naopak hosté nám dali ze dvou našich chyb dvě branky, nám to teď takhle vůbec nelepí. Bojovnost nám určitě nechybí, kluci chtěli. My musíme jít zápas od zápasu, a když jsme nevyhráli doma, musíme začít vyhrávat venku, kde teď budeme hrát třikrát za sebou. Už to musíme zlomit.
Video zápasu: https://app.veo.co/matches/20230326-milevsko-jindrichuv-hradec-1818bb17/